Pijany jechał traktorem

Mało tego, że pijany, to jeszcze ciągnikiem bez aktualnych badań technicznych jechał w niedzielę 58-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę, mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Na szczęście dla innych uczestników ruchu policjanci zatrzymali pirata drogowego. – Około godziny 11.00 na drodze publicznej w miejscowości Biszcza zatrzymany został kierujący ciągnikiem rolniczym 58-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Biszcza – relacjonuje oficer prasowy sierż. sztab. Joanna Klimek z KPP Biłgoraj. 
Po zbadaniu stanu trzeźwości niedzielnego traktorzysty okazało się, że ma on prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Oprócz tego badania techniczne jego ciągnika skończyły się jeszcze w 2011 roku. 
Pijany traktorzysta poniesie teraz konsekwencje swojego wybryku. Zatrzymano mu prawo jazdy i dowód techniczny pojazdu. Ciągnik został usunięty z drogi przy pomocy lawety. 
Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a k.k. Zgodnie z tym przepisem, za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.