- Reklama -

- Reklama -

Pijany i bez uprawnień 19-latek wiózł matkę

Nawet dwa lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów to kara, jaka grozi 19-latkowi, który jechał mercedesem. Młody mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policję miał ponad 2 promile w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak sam przyznał, dopiero jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Jakby tego było mało, poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

W nocy z czwartku na piątek, tuż po północy policjanci z Posterunku Policji we Frampolu w miejscowości Radzięcin zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, a na miejscu pasażera jego mama.

Policjanci wyczuli od młodego kierowcy woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przyznał, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla innych kierujących, pasażerów, rowerzystów czy pieszych. Pamiętajmy, że alkohol wpływa na obniżenie koncentracji, zaburza ostrość widzenia, w wyniku czego błędnie oceniane są własne możliwości.

Zdjęcie poglądowe

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.