- Reklama -

Pijani zalali mieszkanie sąsiadów

W poniedziałkową noc w jednym z biłgorajskich blokowisk doszło do zalania mieszkań. Jak się później okazało, sprawcami byli pijani rodzice, którzy zajmowali się dziećmi w wieku 1 i 2,5 roku. O zaistniałej sytuacji został poinformowany Sąd ds. Nieletnich i Rodziny.

 

13 lipca około 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że z mieszkania słychać płacz dzieci i leje się woda, która zalewa mieszkanie na niższym piętrze, a rodzice mogą znajdować się pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia miało dojść na jednym z osiedli bloków mieszkalnych w Biłgoraju. Policjanci zastali na miejscu 38-letnią kobietę, 33-letniego mężczyznę oraz dwoje dzieci w wieku 2,5 i 1 rok. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że rodzice byli nietrzeźwi, kobieta miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu, a mężczyzna prawie 2,5 promila. Rodzice dzieci zalali mieszkanie znajdujące się poniżej. Tłumaczyli, że nie zauważyli cieknącej wody.

- Reklama -

– Dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny. Policjanci będą teraz ustalać, czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany Sąd ds. Rodziny i Nieletnich – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.