- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

PIJANA 18-LATKA UCZYŁA SIĘ JEŹDZIĆ

Kierując fordem po drodze spowodowała kolizję drogową z jadącym z przeciwka BMW. Była to 18-latka z gm. Biłgoraj, która w organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowała, a z boku przewoziła 25-letniego trzeźwego właściciela samochodu. Ponadto jego pojazd nie był ubezpieczony. Jak się okazało samochód udostępnił koleżance w celach nauki jazdy.

Do kolizji doszło wczoraj w nocy w miejscowości Zagumnie. Zderzyły się tam dwa samochody marki ford i BMW.

Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kiedy doszło do stłuczki wymijających się samochodów, osoba kierująca fordem jechała drogą tzw. zygzakiem. Za kierownicą forda siedziała 18-latka z gm. Biłgoraj, a kierowcą BMW był z kolei 25-latek z Biłgoraja.

- Reklama -

Okazało się, że młoda kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a auto udostępnił jej w celach nauki jazdy właściciel samochodu, który był pasażerem forda. Jakby tego było mało, nastolatka była kompletnie pijana, w organizmie miała niemal 3 promile alkoholu, a jej 25-letni pasażer z gm. Biłgoraj był trzeźwy. Jego samochód nie posiadał ponadto ubezpieczenia OC. Pojazd ten został niezwłocznie zabezpieczony, a podróż zakończona.

Teraz kobieta odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, nie posiadając wymaganych uprawnień do kierowania. Podobnie odpowiedzialności nie uniknie jej kolega, za wykroczenie udostępnienia pojazdu osobie nietrzeźwej i bez uprawnień do kierowania.

KWP LUBLIN

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.