- Reklama -

Piją i jeżdżą

Przed sądem staną dwaj kierowcy, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania, a dodatkowo jeden z nich miał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

40-latek z gminy Aleksandrów w Sylwestra wybrał się na przejażdżkę pojazdem Peugeot. Zatrzymali go policjanci z biłgorajskiej drogówki po 15.00 w Aleksandrowie. Jak wykazało badanie alkomatem, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, posiada natomiast czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

- Reklama -

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany 2 stycznia tuż po godz. 2.00 w nocy w Biłgoraju na ul. Kościuszki. Za kierownicą samochodu marki Alfa Romeo siedział 23-letni mieszkaniec gminy Tarnogród. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz obaj mężczyźni zamiast za kierownicą usiądą w sądowej ławie. 40-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolność, natomiast młodszemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Obojgu grożą wysokie grzywny.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. MIchał mówi

    Szkoda że nasze prawo jest tak skonstruowane, że tylko im grożą te kary. A potem jak zwykle sąd pokiwa paluszkiem i puści bidulków, niech dalej sobie bezkarnie hasają, jak słynna lekarka, sekretarz, radny-policjant, biznesmen. Kara powinna być obligatoryjna i surowa i mieć skutek prewencyjny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.