- Reklama -

Pieski czekają na nowy dom

 

Szarik, Delta, Blanka, Rudy, Fiona, Baka, Lusia, Balbinka. To tylko niektóre z wielu psiaków czekających w Przytulisku w Józefowie na nowy dom. Obecnie przebywa tam jedenaście piesków. Jeszcze kilka miesięcy temu było ich o wiele, wiele więcej. Niektóre mają już dom dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę".

W piątek, 15 grudnia, do przytuliska przyjechała młodzież z I LO im. ONZ w Biłgoraju wraz nauczycielką Anną Dobraczyńską. Obecne były również wolontariuszki z Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę" Katarzyna Rapkiewicz i Marta Pysz. Uczniowie przywieźli karmę i przysmaki zebrane w szkole wśród uczniów. – Przytulisko znajduje się daleko poza miejscowością, w lesie. Psy na nasz widok nie wiedziały co robić.Tyle szczekania, skakania, skomlenia… ale i cisza, gdy zwierzaczek wciskał się w kąt budy, bojąc się, co się z nim stanie. Każdemu psiakowi poświęciliśmy bardzo dużo czasu, ciepła i serca. Ale myślę, że nie powiem nic odkrywczego, trzeba te psy stamtąd zabrać – relacjonuje Anna Dobraczyńska.

Obecnie przebywa tam 11 psów. Młodzież będzie starała się pomóc porzuconym zwierzakom, aby jeszcze w tym roku znalazły bezpieczny, kochający dom. Dla każdego psiaka założone zostało wydarzenie na Facebooku ze zdjęciem i opisem. – Mamy ogromną prośbę o udostępnianie tych psiaków, gdzieś czeka na nich dom, ich dom – proszą o udostępnianie.

Członkowie Stowarzyszenia rozmawiali tego dnia z przedstawicielką Urzędu Miejskiego w Józefowie Agnieszką Czarnecką. Zapewniła, że zostały zamówione już kojce, aby zwierzęta nie musiały mieć łańcucha. Ponadto wkrótce na stałe będzie w przytulisku pracownik. Dzięki temu wolontariusze będą mogli przyjeżdżać i wyprowadzać zwierzęta na spacery.

 O psach z józefowskiego przytuliska pisaliśmy po raz pierwszy w sierpniu tego roku. Dzięki aktywności Stowarzyszenia "Podaj Łapę" udało się adoptować dużo psiaków. Przytulisko prowadzi Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych w Józefowie – Spółdzielnia Socjalna. Wszystkie psy znajdują się pod opieką lekarza weterynarii, są zaszczepione, odrobaczone.

Osoby zainteresowane adopcją zapraszamy do Przytuliska w godzinach od 800 do 1500 lub o kontakt tel. 602 513 118. Szczegółowe informacje na temat piesków do adopcji można znaleźć na profilu Facebook "Zabierzmy psy do domu – Gminne Przytulisko w Józefowie"

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.