- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pies zatrzaśnięty w samochodzie

- Reklama -

Wystarczyła chwila nieuwagi i pies został zatrzaśnięty w samochodzie wraz z kluczykami. Z pomocą przybyli strażacy, którzy wydostali zwierzę z auta.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia w Zabłociu, w gminie Turobin. Do biłgorajskiej straży wpłynęło zgłoszenie o tym, że przez przypadek pies został zatrzaśnięty w samochodzie. Właścicielka psa była na miejscu, ale nie mogła dostać się do środka samochodu. Zatrzasnęła zwierzę razem z kluczykami. Na pomoc przybyła jednostka OSP. Strażacy wydostali zwierzaka na zewnątrz.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Do przypadków, kiedy małe dzieci i zwierzęta zostają uwięzione w samochodzie, dochodzi dość rzadko. Jednak warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Jeżeli w środku znajduje się osoba dorosła lub dojrzałe do współpracy dziecko, można je po prostu poprosić o otwarcie drzwi od środka (o ile nie są zablokowane) lub opuszczenie którejś z szyb bocznych. Jeżeli samochód jest wyłączony, dziecko to musi być na tyle „dorosłe”, aby nie narażając swojego bezpieczeństwa móc odpalić silnik, a następnie opuścić szyby. Sytuacja komplikuje się, jeżeli w środku jest bardzo małe dziecko. Nie tylko nie będzie w stanie nam pomóc, ale to my musimy jak najszybciej pomóc jemu wydostać się z samochodu. Szczególnie zagrożone jest w środku lata. Kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka, w środku samochodu w bardzo krótkim czasie staje się dwukrotnie wyższa. Przebywanie zbyt długo w takiej temperaturze stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Zima również nie jest sprzyjającą porą, bo wyłączony silnik, a co za tym idzie ogrzewanie samochodu sprawia, że pojazd bardzo szybko się ochładza. Jeżeli znajdujące się wewnątrz samochodu dziecko jest w niebezpieczeństwie, należy bezwzględnie rozbić szybę. Najlepiej wybić szybę boczną, która znajduje się jak najdalej od dziecka. Jeżeli np. fotelik dziecka zamocowany jest po prawej tylnej stronie, najlepiej rozbić lewą przednią szybę. Rozbicie szyby przedniej jest prawie niemożliwe, ponieważ jest ona laminowana, pęknie, ale się nie rozbije. Szyba tylna jest hartowana i po silnym uderzeniu rozleci się w drobny mak, ale w związku z tym, że jest duża – większe jest pole rażenia szkła. W rezultacie, rozbijając tę szybę, możemy zranić siebie lub dziecko. Szyby boczne również są hartowane. Raczej nie ma co liczyć na to, że rozbijemy je pięścią lub dłonią. Najlepiej użyć do tego celu np. kamienia o ostrych krawędziach lub klucza do odkręcania śrub, jeżeli w pobliżu znajduje się oferujący pomoc kierowca.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.