- Reklama -

Pies wytropił łupy

Biłgorajscy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy w przeciągu kilku pierwszych dni grudnia dokonali kilku włamań i kradzieży na terenie gminy Biłgoraj. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas próby sprzedaży części łupów. W miejsce ich ukrycia doprowadził policjantów pies tropiący Nilo. Jeden z nich za kratki może trafić nawet na 15 lat ponieważ czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Wobec niego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Drugiemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

26 i 35 latek na początku grudnia dopuścili się kilku włamań i kradzieży na terenie gminy Biłgoraj. Okradali m.in domy jednorodzinne w trakcie budowy. Ich łupem padły narzędzia i elektronarzędzia. Policjanci prowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców.

W działaniach brał udział również pies tropiący Nilo, który doprowadził policjantów w miejsce ukrycia części łupów. Włamywacze zostali zatrzymani na terenie Biłgoraja gdy próbowali sprzedać część kradzionych rzeczy. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli inne przedmioty pochodzące z włamań. Wobec 35 latka Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 26 latek czynów dokonał w warunkach recydywy. W związku z tym, że był w przeszłości karany za podobne przestępstwa tym razem za kratki może trafić nawet na 15 lat. W piątek sąd zastosował w stosunku do niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.