Telc B2

- Reklama -

Pies czipowany, właściciel zwolniony z podatku

Tylko do końca kwietnia mają czas właściciele czworonogów na zaczipowanie swojego pupila. Tym samym zostaną zwolnieni z podatku od posiadania psów. W innym wypadku zapłacą blisko 120 zł.

 1 stycznia br. weszły w życie nowe stawki opłaty za posiadanie psa. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Biłgoraj roczna stawka tej opłaty wynosi 118 zł. Wcześniej było to 20 zł.

- Reklama -

Podatek należy opłacić do 30 kwietnia każdego roku. Jest możliwość zwolnienia z tej płatności. Wystarczy zaczipować swojego czworonoga. Zwolnione od opłaty będą osoby, które trwale oznakują posiadane psy poprzez wszczepienie mikroczipa. Zabieg taki można wykonać w dowolnym gabinecie weterynaryjnym. Jego koszt wynosi ok. 50 zł. Osoba, która będzie chciała skorzystać z ww. zwolnienia, powinna złożyć w Urzędzie Miasta Biłgoraj stosowny wniosek, dołączając do niego dowód identyfikacji i rejestracji zwierzęcia, wydany po zabiegu wszczepienia mikroczipa przez lekarza weterynarii. Będzie tam również zawarta zgoda właściciela na umieszczanie, przetwarzanie i udostępnianie wyżej opisanych danych w rejestrze zwierząt oznakowanych, prowadzonym przez Urząd Miasta. To właściciel czworonoga będzie wyrażał zgodę na to, jakie dane będą umieszczone w centralnej bazie danych zwierząt oznakowanych elektronicznie. Rejestracja psa w bazie będzie nieodpłatna.

Tak drastyczne podwyższenie podatku od posiadania psa to sposób władz miasta na walkę z bezpańskimi zwierzętami. Nie można wprowadzić obowiązku czipowania, dlatego też podwyższono stawkę, aby tańsze było czipowanie czworonoga. Właściciel zaczipowanego psa również w latach następnych będzie zwolniony z opłaty za jego posiadanie. Władze miasta będą dążyły do tego, aby opłatę za posiadanie psa znieść. Będzie to jednak możliwe, gdy wszystkie psy będą miały wszczepione czipy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.