- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pierwszy dzwonek

2 września to dzień szczególny dla każdego ucznia. Jest to początek nowego roku szkolnego i koniec wakacji.

 – Drodzy uczniowie, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wypoczęci po wakacjach i z nowym zapasem sił przystąpicie do obowiązków szkolnych – mówił podczas rozpoczęcia roku dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju Jerzy Buczko. 2 września w szkołach całej Polski zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Podczas rozpoczęcia roku w „Elektryku” głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Aneta Furman oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Martyna Zając.

- Reklama -

– Jestem optymistycznie nastawiony, choć jest strach przed maturą i chyba będzie trzeba się zacząć uczyć na serio – mówi Hubert Mucha, uczeń klasy maturalnej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. –Już zaczynamy powtórki z przedmiotów rozszerzonych. Dla mnie są nimi matematyka i fizyka. Również zbliża się egzamin z ostatniej kwalifikacji zawodowej, która odbędzie się w styczniu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – dodaje.

W roku szkolnym 2019/2020 do Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju będzie uczęszczać 1235 uczniów. W porównaniu do roku ubiegłego to 272 uczniów więcej. Aktualnie w klasach pierwszych jest ich 539. Dodatkowo w szkole zostały utworzone dwa nowe kierunki: technik programista oraz technik rachunkowości. Dzięki staraniom nauczycieli nawet po zwiększeniu ilości uczniów udało się utrzymać jednozmianowy system pracy.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.