- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych (Filmy)

Publikujemy pierwszą część rekolekcji wielkopostnych dla dzieci oraz dorosłych. Przez cały weekend, o godzinie 18.00 będą zamieszczane kolejne części nauk rekolekcyjnych. Poprowadzi je ks. Mateusz Januszewski, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Co ta Ewangelia może powiedzieć o mnie i o tobie? 

REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH:

– Rekolekcje to nie jest coś, co ma mnie zachęcić do jakiejś gwałtownej zmiany w moim życiu, choć tak też może być. Przede wszystkim jest to moment, kiedy Bóg chce dotykać twojego serca, twojego życia, chce tłumaczyć twoje życie. Taki cel tych rekolekcji chciałbym sobie, jak i wam postawić. Przede wszystkim, abyśmy poprzez te rekolekcje przygotowali się do nadchodzących świąt wielkanocnych, do przeżywania Triduum Paschalnego – mówi rekolekcjonista, ks. Mateusz Januszewski. Chciałbym również, żeby te rekolekcje były poprowadzone dla wierzących i niewierzących. Jeżeli uważasz się za niewierzącego, daj szanse Bogu coś powiedzieć do twojego serca, nawet jeśli w niego nie wierzysz, to posłuchaj tego – dodaje.

- Reklama -

REKOLEKCJE DLA DZIECI:

– Bardzo dużo jest teraz rekolekcji internetowych dla dorosłych, może nawet trochę dla młodzieży, ale mało jest dla dzieci. Wielki post, który już powoli kończymy, jest czasem, kiedy przeżywamy rekolekcje czy to w szkole, czy w parafii. Niestety, teraz jest epidemia i wszystkie wyjścia nawet do kościoła są ograniczone, dlatego postarajmy się przeżyć czas rekolekcji chociaż w taki sposób zachęca rekolekcjonista.

M.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Barbara mówi

    Bóz zapłać dla ks. Mateusza, przepięknie, przejmujaco, będę jutro.

  2. KKasia mówi

    Myślałam, że będzie nudno, a tu miłe zaskoczenie

  3. Maciek mówi

    Super pomysł takie rekolekcje

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.