- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pierwszoklasistka z I LO im. ONZ z indeksem w kieszeni

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Dominika Kleban uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 5-6 czerwca. Po zakończeniu olimpiady Dominika podkreśliła, że udział w olimpiadzie był dla niej nie tylko ciekawą przygodą naukową, ale pozwolił też odkryć nowe zainteresowania i pasje.

- Reklama -

W etapie centralnym województwo lubelskie reprezentowało siedmioro uczniów. Do finału olimpiady zakwalifikowani zostali licealiści, którzy napisali najlepsze prace na temat ochrony środowiska swojej najbliższej okolicy. Podczas zmagań finałowych  uczniowie rozwiązywali test i odpowiadali na pytania ustne. Uzyskany tytuł finalisty zapewnia Dominice wstęp na wybrane kierunki 64 uczelni wyższych w całej Polsce z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Uroczyste podsumowanie olimpiady dla województwa lubelskiego odbyło się 11 czerwca w Ogrodzie Botanicznym UMCS  w Lublinie. Uczestnicząc w tym wydarzeniu, Dominika miała okazję zwiedzić ogród i szklarnie ze wspaniałą kolekcją roślin.

- Reklama -

Warto podkreślić, że tematyka olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu biologii i ekologii, a także ochrony i kształtowania środowiska. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.

Po zakończeniu olimpiady Dominika podkreśliła: – Udział w olimpiadzie był dla mnie nie tylko ciekawą przygodą naukową, ale pozwolił też odkryć nowe zainteresowania i pasje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.