- Reklama -

Pierwsze starcie młodzików młodszych z Księżpola (foto)

W sobotę na boisku sportowym w Księżpolu spotkali się najmłodsi zawodnicy miejscowej drużyny Relax i zamojskiego Diecezjalnego Klubu Sportowego Gaudium. Drużyna młodzików młodszych gospodarzy zagrała swój pierwszy mecz.
Od kilku lat trenerem najmłodszych zawodników Relaxu jest Paweł Bodek, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Rakówce. – Pomysł powołania drużyny młodzików młodszych wyszedł ze strony rodziców. Chcieli wozić dzieci na treningi do okolicznych klubów, ale wszędzie jest daleko, a nie każdy ma czas – mówi trener drużyny Paweł Bodek. – W tej chwili mamy grupę juniorów i młodzików młodszych. Najmłodsi bardzo chętnie przychodzą na zajęcia. Jest około 20 zawodników z roczników 2005, 2006, 2007. Jest także zainteresowanie wśród młodszych roczników. Są to chłopcy z Księżpola, Rakówki i innych okolicznych miejscowości – dodaje i wspomina, że zapał do gry jest bardzo duży.
Słowa trenera potwierdza prezes klubu Stanisław Kuczma. – Już w maju część rodziców zwróciła się do nas z prośbą o powołanie drużyny najmłodszych zawodników. Po rozmowach wójt wyraził zgodę na utworzenie tej grupy. Przeznaczył także środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Dzięki dobrej woli władz gminy i szczególnemu poparciu pani skarbnik powstała drużyna – wyjaśnia. – Zainteresowanie piłką nożną wśród najmłodszych jest bardzo duże i przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziś jest pierwszy mecz w ramach ligi, kolejne spotkanie będzie w Zamościu. Wszyscy zawodnicy przeszli badania lekarskie, dla osiemnastu zawodników udało nam się zorganizować transport busem – nadmienia prezes Kuczma.
W pierwszej grupie Okręgowej Ligi Młodzików Młodszych jest osiem drużyn, najbliższe są w Biłgoraju, Dereźni, Różańcu i Zwierzyńcu. Szkoda, że udziału w lidze odmówiły sąsiednie gminne kluby z Majdanu Starego i Korchowa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.