- Reklama -

Pierwsza sesja Rady Gminy Obsza

Rada Gminy Obsza rozpoczęła nową kadencję. Podczas pierwszej sesji, która odbyła się w środę 21 listopada, wójt Andrzej Placek i radni złożyli ślubowanie, wybrano także prezydium rady i wszystkie komisje.

21 listopada odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Gminy Obsza. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Ślubował także wójt gminy Andrzej Placek, który w tegorocznych wyborach, będąc jedynym kandydatem, zdobył poparcie prawie 86 procent wyborców. Zgłoszeni zostali także kandydaci na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego prezydium rady. W obydwu głosowaniach radni byli jednomyślni. Na przewodniczącego wybrali Tomasza Wujdę, a na wiceprzewodniczącego Andrzeja Sarzyńskiego.

Pracom komisji rewizyjnej będzie przewodniczyć Zbigniew Połuch, przewodniczącym komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej została Irena Kościk, pracami komisji budżetu, rolnictwa i rozwoju pokieruje Lech Syty, a funkcję przewodniczącego nowej komisji skarg, wniosków i petycji objął Jerzy Wójcik. W nowej radzie zasiedli również: Zdzisław Oleszek, Dariusz Bielak, Danuta Markowicz, Artur Matysiak, Tomasz Pawłowski, Marian Bury, Zbigniew Bździuch, Ryszard Grzyb i Stanisław Sieniawski.

- Reklama -

– Współpracę z radnymi nowej kadencji widzę bardzo dobrze, chociaż i na poprzedni skład nie ma powodów do narzekania. Myślę, że współpraca będzie układać się bardzo dobrze – przyznaje wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Dodaje, że w nowej radzie będzie zasiadać 12 radnych z jego komitetu wyborczego, więc będzie to zdecydowana większość. Nie będzie więc obaw, że propozycje wójta nie uzyskają akceptacji radnych. A pracy w samorządzie jest sporo. Lada moment podpisana będzie umowa z wojewodą lubelskim na remont dwóch odcinków dróg. Pierwszy dotyczy drogi Olchowiec – Dorbozy. Oprócz remontu nawierzchni powstanie tu chodnik wzdłuż całej miejscowości Olchowiec i w części Dorbozów. Drugi planowany do przebudowy odcinek drogi łączy Dorbozy z Obszą. Prace mają ruszyć na wiosnę.
Gmina ma zamiar dokończyć budowę kanalizacji w Babicach. To ostatnia nieskanalizowana miejscowość. Trwa także przebudowa przepompowni wody linii, która zasila Zamch, Obszę, Wolę Obszańską i dostarcza wodę aż do Kuryłówki na Podkarpaciu. Do tej pory mieszkańcy narzekali na okresowe braki wody związane z przestarzałą instalacją. Po modernizacji problem ten będzie rozwiązany.
Samorządowcy już przygotowali budżet na 2019 rok i zaplanowali inwestycje. Po zatwierdzeniu w Regionalnej Izbie Obrachunkowej radni nowej kadencji w głosowaniu zatwierdzą projekt wydatków.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kleofas Kwas mówi

    A co tam jest przebudowywać między Dorbozami a Obszą? Jest dobra droga i tyle, może by się zająć naprawą dróg dojazdowych do rolników np. w Babicach. W Zamachu prawie każdy ma utwardzoną drogę a nawet asfalt, a są przypadki że niektórzy po deszczu nie mogą z domu wyjechać, kto jest w temacie to wie o czym mówię.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.