- Reklama -

Pieniądze na zadania publiczne podzielone

W gminie Obsza zapadły już decyzje, dotyczące realizacji zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, w zakresie kultury oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy.

Zakończyły się konkursy, w ramach których samorząd gminy Obsza przeznaczył pieniądze na zadania publiczne, także na powierzenie realizacji zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w gminie Obsza w 2019 roku. Dowozem dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Obsza do Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju oraz Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju zajmie się Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok Za Krokiem w Zamościu Koło Terenowe. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 32 000 zł.

- Reklama -

Kolejny konkurs dotyczył działań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w gminie Obsza w 2019 roku. Stowarzyszenie „Przyjazna Wola” wykorzysta otrzymaną dotację w wysokości 50 000 zł na naukę gry na instrumentach muzycznych, prowadzenie orkiestry dętej oraz ogniska muzycznego.

Zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy podzielono pomiędzy dwoma klubami. Stowarzyszenie Piłkarskie „Piast” Babice otrzyma 46 000 zł na przygotowanie i udział zawodników Stowarzyszenia Piłkarskiego Piast Babice w rozgrywkach piłki nożnej w 2019 r. oraz na organizację turnieju o puchar wójta gminy Obsza. Gminny Klub Sportowy Błękitni Obsza otrzyma 54 000 zł  na przygotowanie i udział zawodników GKS Błękitni Obsza w rozgrywkach piłki nożnej w 2019 roku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.