- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze na „wąwozówkę”

Gmina Turobin jako jedyny samorząd z powiatu biłgorajskiego otrzymała wsparcie finansowe na zabezpieczenie dna wąwozu lessowego.

- Reklama -

Wartość zadania opiewa na kwotę 472 tys. zł, a dofinansowanie wynosi 377 tys. zł. Gmina Turobin zrealizuje zadanie pn. „Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej nr 113301L od km 2+500 do km 3+300 w miejscowości Żurawie”.

Uzyskanie dofinansowanie to bardzo dobra wiadomość dla władz gminy.

 W ramach programu ochrony wąwozów lessowych otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 80% wartości zadania na budowę drogi w Żurawiu. Jest to bardzo duże wsparcie, a budowa tej drogi jest bardzo potrzebna mieszkańcom – mówi Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

- Reklama -

Łącznie z budżetu państwa do samorządów z terenu województwa lubelskiego na realizację zadań związanych z przebudową i zabezpieczeniem dna wąwozów lessowych trafi blisko 6 mln zł.  Dofinansowanie pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji, otrzyma 21 samorządów na wykonanie 21 zadań związanych z przebudową i zabezpieczeniem dna wąwozów lessowych. Zostanie odbudowanych ogółem około 8,6 km dróg gminnych.

W latach 2016-2021 rządowe dofinansowanie dla województwa lubelskiego na zabezpieczenie dna wąwozów lessowych przed erozją wyniosło 32,6 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na wykonanie zadań z tym związanych.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.