Szkolenie język ang/niem/ros

Pieniądze na drogi

Trzy gminy z powiatu biłgorajskiego otrzyma dofinansowanie na remont dróg lokalnych. Będą to środki na remonty dróg uszkodzonych w wyniku m.in. gwałtownego spływu wód opadowych. Dofinansowanie trafi do gminy Biszcza, Goraj oraz Frampol.

Decyzję w sprawie przyznania środków wojewoda lubelski Przemysław Czarnek otrzymał 28 września. Pochodzą one z rezerwy nr 4 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Razem z wiosennym środkami z tej rezerwy i z pieniędzmi z tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na drogi gminne i powiatowe w tym roku to 136 mln zł, a od 2016 r. łącznie 250 mln zł, które miałem zaszczyt przekazać samorządom z naszego województwa – podkreśla Przemysław Czarnek. – To absolutny rekord i grube dziesiątki milionów złotych więcej, niż moi poprzednicy z PO i PSL przekazali samorządom w całej kadencji 2011-2015.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Edek Mówi mówi

  Dzięki poseł Agacie Borowiec strażacy w Goraju dostali nowy sprzęt.Na takich ludzi jak P.Barbara Kamińska
  kandydatka do sejmiku i P.Jerzy Sajewski kandydat na wójta Goraj trzeba głosować oni własnego cienia się nie boją.Kampania wyborcza jest na wysokim poziomie szkoda, że przez cztery lata nie nauczył się niczego
  wójt wszechstronnie uzdolniony.

 2. Zdzichu mówi

  Pewnie w redakcji umieją liczyć tylko do dwóch.

 3. Edek mówi

  Biszcza, Goraj oraz Frampol to dwie gminy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.