- Reklama -

Pieniądze dla strażaków

W niedzielę 15 sierpnia podsekretarz w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski złożył na ręce wójta gminy Tereszpol Jacka Pawluka umowę na doposażenie trzech jednostek OSP.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Dzięki nim doposażone zostaną trzy jednostki OSP na terenie gminy Tereszpol: OSP Tereszpol-Kukiełki, OSP Tereszpol-Zaorenda oraz OSP Lipowiec.

- Reklama -

Wiceminister Marcin Romanowski podkreślił, że Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera wspólnoty. Taką wspólnotą bez wątpienia tworzą druhowie. – Strażacy są ważną instytucją w środowisku wiejskim. Wspieramy sprzętem ratującym życie. To jest wartościowe, że strażacy, druhowie i druhny potrafią bezinteresownie angażować swój czas i wysiłek, aby pomagać innym, nie tylko tym, którzy są zagrożeni przez pożar,  ale również ofiarom wypadków komunikacyjnych – mówił. – To dla nas ważne, że możemy przekazać kolejne wsparcie na zakup sprzętu ratującego życie ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości – dodał wiceminister Romanowski.

Wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk podziękował za udzielone wsparcie.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Śmieszny mówi

    Jest 5 jednostek OSP a Jacuś myśli o trzech ,dobry

  2. Xyz mówi

    Panie Wójcie chyba zapomniałeś, że w Gminie jest 5 jednostek OSP a nie 3.Nie bądź śmieszny i traktuj każdego jednakowo i dziel po równo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.