- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze dla mieszkańców

Mieszkańcy gminy Turobin po raz kolejny mogą otrzymać ponad 3,6 tys. zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

- Reklama -

Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br. Głównym kryterium decydującym o otrzymaniu dofinansowania jest kolejność składania wniosków. Wysokość dofinansowania wynosi 50% udokumentowanych poniesionych na budowę, zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków kosztów brutto, jednak nie więcej niż 3 tys. 678 zł.

- Reklama -

– Postanowiliśmy, że każdy mieszkaniec gminy Turobin będzie mógł skorzystać z refundacji 50% kosztów budowy przydomowej oczyszczalni ścieków – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. Dodaje, że w roku bieżącym również zabezpieczono środki w budżecie gminy na ten cel. – Czekamy na wnioski mieszkańców, które rozpatrzymy pozytywnie, udzielając dotacji – dodaje. Co roku z pomocy korzystało kilkudziesięciu mieszkańców.

Dotacja może być udzielana na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków bytowych na terenie gminy Turobin w stopniu umożliwiającym odprowadzenie ich do gleby lub wody zgodnie z obowiązującymi przepisami, o wydajności do 5,0 m³ na dobę, na obszarach gminy, na których budowa zbiorczych systemów kanalizacyjnych bądź podłączenie do istniejącego lub projektowanego systemu kanalizacyjnego jest z przyczyn technicznych niemożliwa lub ekonomicznie nieuzasadniona.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź