RK detailing

- Reklama -

Pieniądze dla gmin

Samorządy powiatu biłgorajskiego mają sporą szansę otrzymać dofinansowanie na "gospodarkę wodno-ściekową". Najlepszy wniosek w powiecie biłgorajskim złożyła gmina Goraj.

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, budowa sieci kanalizacji sanitarnej czy wodociągowej to inwestycje, na które dofinansowanie starały się uzyskać gminy z terenu naszego powiatu.

7 lipca Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu “Gospodarka wodno-ściekowa”. Tym samym zatwierdził listę zawierającą informację o kolejności przysługiwania środków finansowych. Pieniądze pochodzą w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a wsparcie dotyczy inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii.

- Reklama -

Na liście szczęśliwców znalazły się również gminy z terenu naszego powiatu. Najlepszą lokatę uzyskała gmina Goraj. Na 36. pozycji znalazł się projekt “Poprawa gospodarki wodno- ściekowej na terenie Gminy Goraj”. Wnioskowana kwota pomocy to 741 tys. zł. Tuż za nią (37. pozycja) należy do gminy Frampol z projektem “Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Frampol Etap II (miejscowości z rzekami)”. Wnioskowana kwota pomocy to ponad 502 tys. zł. W czołówce jest również gmina Potok Górny – 38. pozycja na liście. Samorządowcy wnioskowali o 1 milion zł wsparcia na projekt “Budowa odcinka sieci wodociągowej oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Potok Górny”. Gmina Biszcza znalazła się na 77. pozycji z projektem “Wykonanie studni głębinowej nr 6 na ujęciu wody Wólka Biska/Żary oraz rozbudowa gminnej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w miejscowości Żary”. Wnioskowana kwota pomocy to 393 tys. zł. Drugi wniosek gminy Frampol “Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Frampol Etap II (miejscowości bez rzek)” uzyskał 92. lokatę. Samorządowcy wnioskowali o 557 tys. zł. Na 111. miejscu znalazł się wniosek gminy Biłgoraj “Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Edwardów i Brodziaki oraz budowa  przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Edwardów”. Wartość wnioskowanego dofinansowania to 2 mln zł.

Zadowolenia z uzyskanej lokaty nie kryje wójt gminy Goraj Antoni Łukasik. – Złożony przez gminę Goraj wniosek dotyczący poprawy gospodarki wodo-ściekowej polegający na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz modernizacji hydroforni Zagrody uzyskał pozytywną akceptację i znajduje się na 36. miejscu, najlepszym spośród wszystkich wniosków gmin powiatu biłgorajskiego listy operacji zakwalifikowanych do współfinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszystkich wniosków w konkursie złożono 113, z czego nasze 36. miejsce stanowi dobrą lokatę, dającą pewność dofinansowania w kwocie 741 tys. zł. Jest to bardzo dobra wiadomość i serdecznie dziękujemy panu marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu i całemu Zarządowi Województwa za podjęte decyzje – mówi wójt.

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.