Korol

- Reklama -

Pielęgniarki na zwolnieniach, nieoficjalny strajk?

Biłgorajski szpital boryka się z problemami. Spółka Arion ogłosiła upadłość, a szpital jest zarządzany przez syndyka. Personel, a w szczególności pracujące tam pielęgniarki od dawna zwracały uwagę na niskie płace oraz brak regularnych wypłat.

- Reklama -

Jak wynika z naszych informacji postanowiły one odejść od łóżek pacjentów. Część z nich poszła na zwolnienia lekarskie. Informację potwierdza starosta Kazimierz Paterak. Dziś otrzymał do wiadomości pismo, które było adresowane do Wojewody Lubelskiego z informacją, że 18 pielęgniarek nie przyszło rano do pracy. Przebywają one na zwolnieniach lekarskich.

Sytuacja ta paraliżuje pracę szpitala. Dyrekcja stara się rozkładać dyżury w ten sposób, aby opieka była zapewniona.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Joanna mówi

  Obecna władza nie robi nic nowego, tylko kontynuuje prace rozpoczęte przez poprzedników. Ileż jeszcze można kasy wepchać w drogi i tereny zielone? Pewnie przyzwyczaili się do strajków służby zdrowia, które nie robią już na nikim wrażenia. Ot, pokrzyczą, powalą w butelki i pokornie wrócą do pracy. Nikt, tam na górze już nie zwraca uwagi na to, że średnia wieku pielęgniarki to ponad 50 lat. Inne grupy, jak laboranci, technicy czy inni pracownicy, boją się powiedzieć słowo, bo jest ich za mało, żeby ich głos dotarł gdziekolwiek. I w dodatku ten niezniszczalny argument, natychmiastowego zwolnienia i zastąpienia ich setkami chętnych czekających w kolejce. Gdzie tu logika? Jak dużo człowiek jest w stanie znieść? Zamykacie szpital ?
  Trudno. Gorzej już nie będzie. Ważniejsze, są przecież drogi i parki. Posiedzimy sobie na pożegnanie w pięknej zieleni, a potem super równą drogą wyjedziemy z tego kraju!

 2. prosty jan mówi

  A co tam jakis szpitalik. Najwyzej upadnie sprzeda sie przyjdzie druga firma kupi za grosze i dalej bedzie cyrk trwał. Kogo to obchodzi. Stołki na swoich miejscach sa, wypłaty sowite co miesiac sa. Wiec o co chodzi?
  AAAA prawda chorzy czyli pacjenci. No tak. Z nmi jest troche problem. Umieraj wprawdzie ale jakos powoli. Gdyby tak wszyscy albo chociaz wiekszosc zeszła to problem by sie rozwiazał. A tak trzeba sie z nimi meczyc. Ale moze jakos to bedzie. Pomartwimy sie troche , pochylimy nad problemem. I moze sie uda. Albo sie zaprosi jakiegos czarnego msze walnie i pojdziemy sobie do domu zadowoleni a problem sie jakos rozwiaze sam?? O to jest dobry pomysl. Niech sie to samo jakos rozwiaze. Toz to gordyjski wezeł przeciez nie jest.

 3. Ciekawy mówi

  Ciekawe co za epidemina tam panuje? Ktory lekarz tak seryjnie wystawia zwolnienia? I tak pewnie nikt tego nie kontroluje, skoro policjanci moga, nauczyciele to nie h tez pielegniarki moga.

 4. teresa mówi

  dzisiaj było spotkanie z pracownikami szpitala: podwyżek nie będzie urlopów nie będzie nawet jak ktoś miał zaplanowany, jakieś lewe faktury znikający sprzęt ze szpitala korupcja, bezprawie, i każdy to wie i nic się z tym nie robi, pensje nie wypłacane na czas o wiele więcej. co to ma być???!?!!?!?!?! gdzie jest sprawiedliwość!??!?!!/

 5. teresa mówi

  zarobki pielęgniarki rzędu 1600-1700 zł na rękę po 30 latach pracy to jest poniżej ludzkiej godności, niektórzy lekarze to tyle za jeden dyżur mają

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.