- Reklama -

Piękny jubileusz pani Karoliny

Dokładnie 100 lat temu, 15 sierpnia 1919 roku urodziła się pani Karolina Łęcka, mieszkanka Księżpola. Dziś razem z wójtem gminy Księżpol, kierownikiem biłgorajskiego oddziału KRUS oraz liczną rodziną, świętowała ten piękny jubileusz.

Pani Karolina dziś skończyła 100 lat. Z okazji jej święta życzenia jubilatce składał wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski oraz skarbnik Danuta Fedak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agata Malec. Wręczyli najstarszej mieszkance Księżpola bukiet kwiatów i okolicznościowy prezent. Wójt przekazał także list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Życzenia pani Karolinie składał również kierownik biłgorajskiego oddziału KRUS Jan Rój. Był także urodzinowy tort, na którym świeczki zdmuchnęła sama jubilatka, życzenia oraz symboliczne „Sto lat”.

Pani Karolina nie miała łatwego życia. Urodziła się w burzliwym 1919 roku w Osuchach. Jako młoda kobieta wyszła za mąż i osiedliła się w Majdanie Starym. W czasie wojny jej rodzina narażała się, ukrywając Żydów w piwnicy domu. W 1943 roku, będąc w zaawansowanej ciąży, została wywieziona na Majdanek. Niestety, jej pierwszy syn nie przeżył morderczej podróży i pobytu pani Karoliny w obozie zagłady.

Na szczęście, kobiecie udało się uniknąć wywózki na prace przymusowe do Niemiec. Powróciła do Majdanu, skąd po wojnie jej rodzina przeprowadziła się do Księżpola i tu spędziła kolejne lata życia. Ma 4 dzieci, 12 wnucząt, 21 prawnucząt i 2 praprawnucząt. Do tej pory cieszy się dość dobrym zdrowiem i nie zażywa żadnych leków.

- Reklama -

Przyłączamy się do życzeń i życzymy jubilatce kolejnych lat życia!

*

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.