- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Piękne wzgórze w gminie Tereszpol (FOTO)

Wzgórze Polak (gm.Tereszpol) to jedno z piękniejszych miejsc w powiecie biłgorajskim. Miejsce naznaczone historią i wyjątkowymi widokami. Zabieramy Was tam i to bez wychodzenia z domu. Dostaliśmy właśnie zdjęcia od Piotra. A na nich, złota polska jesień, która tu wygląda naprawdę ładnie. Prześlijcie zdjęcia ze swoich miejsc, pokażemy innym: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

To tutaj, w pobliżu wsi Panasówka, rozegrała się w pierwszych dniach września 1863 roku jedna z największych bitew polskich powstańców styczniowych (wspieranych przez węgierskich ochotników) z wojskami rosyjskimi. Mimo, że armia carska dysponowała artylerią ponad trzykrotną przewagą liczebną, broniące się wojska polskie odniosły zwycięstwo i rozbiły siły przeciwnika, zadając mu poważne straty. Obecnie wydarzenie to upamiętnia pomnik oraz coroczny, gwiaździsty rajd rowerowy, kończący się w miejscu dawnej bitwy.

Okolica wsi Panasówka to także najładniejszy widokowo fragment szlaku Green Velo. Ze wzgórz, którymi prowadzi szlak, rowerzyści podziwiać mogą malownicze, faliste krajobrazy pól Roztocza, przetykanych lasami i kępami drzew. Utrudnieniem mogą być zarośnięte, polne drogi, których urok jednak wynagradza w pełni uciążliwości jazdy.

urząd MArszałkowski projekt

fot. Piotr Kowalczyk

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.