- Reklama -

- Reklama -

Piękne obrazki z Biłgoraja. Nikomu nie przeszkadza?

Nie przeszkadzają Wam porzucone wraki, stojące w Biłgoraju? Takich aut stoi w mieście przynajmniej kilka i widocznie to nowy pomysł na promocję Biłgoraja, bo stoją od miesięcy. Przepraszamy, niektóre od lat. Kto odpowiada za ich usunięcie?

- Reklama -

Skontaktowaliśmy się z policją, strażą miejską oraz Urzędem Miasta. Chcieliśmy się dowiedzieć, kto odpowiada za auto i jakie kroki można podjąć, by doprowadzić do usunięcia pojazdu z parkingu.

– Za samochód odpowiada jego właściciel lub użytkownik. Natomiast jeżeli auto jest faktycznie porzucone, za jego usunięcie odpowiedzialny jest zarządca terenu, na którym znajduje się pojazd – mówi asp. Joanna Klimek, Oficer Prasowy KPP w Biłgoraju.

 Sprawdziliśmy więc, kto jest zarządcą drogi. Ulica Sienkiewicza w Biłgoraju podlega pod miasto. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, jakie urzędnicy planują podjąć kroki, by pozbyć się nieużywanego auta, które od miesięcy blokuje parking.

– Straż Miejska podjęła już odpowiednie działania zmierzające do ustalenia właściciela i usunięcia wskazanego pojazdu z parkingu – mówi Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraja.

 

Czekamy na efekty „odpowiednich działań”. A może auta już zniknęły? Dajcie znać. W komentarzach na fb, lub mailowo: nowa@gazetabilgoraj.pl

……………………………………………………………………………………………………………………………….

- Reklama -

Ułatwimy zresztą odpowiednie działania, podpowiadając i przekazując informacje od mieszkańców. Porzucone wraki są m.in.:

Krzysztof Proc:  50m na lewo od tego, w fajnym zacienionym miejscu, jeszcze jedno gnije.

Agnieszka Bulińska Jakubusek: W tej okolicy stoi kilka „porzuconych” aut. Przy bloku nr. 10 jest 2, nr. 14 jest 2, i od strony Armi Kraków jest jeden

Emil Jaworski: Na przeciwko cmentarza żydowskiego następne takie jest

Dominik Skuba: Na Konopnickiej przy cmentarzu też taka sztuka stoi

 

Do jakich służb można zgłosić taką sytuację? Kto jest odpowiedzialny za rozwiązanie problemu? Zadaliśmy to pytanie zarówno policji jak i straży miejskiej.

Więcej o sprawie, przeczytacie w najnowszym, papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Lucjan mówi

  ty sie komentatorko weź za robotę w końcu. a nie się zajmujesz wrakami na osiedlu.

 2. az mówi

  Auto ze zdjęcia wciąż stoi gdzie stało.
  Gdy maiło jeszcze tablice rejestracyjne to oznaczenie zaczynało sie od LU.

 3. Andrzej mówi

  Na ulicy Żelezika stoją porzucone dwa busy z którymi nikt nic nie robi. Mieszkańcy zwracali się do dzielnicowego o pomoc. Niestety jak stały tak stoją i gniją.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.