- Reklama -

Piękne jubileusze w Łukowej

17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej miała miejsce uroczystość uczczenia wieloletniej pracy społecznej zasłużonych dla powiatu działaczy i animatorów kultury ludowej: Marii Przytuły i Franciszka Iwańca.

Pani Maria Przytuła w tym roku obchodzi swoje 80. urodziny oraz jubileusz 55-lecia pracy jako nauczyciel i społecznik. Swoją postawą i wieloletnią działalnością kształtowała charaktery i wrażliwość kolejnych pokoleń mieszkańców gminy Łukowa. Pani Maria przez ponad pół dekady kierowała Zespołem Śpiewaczym z Łukowej, który swoją obecnością uświetniał powiatowe dożynki i inne regionalne uroczystości.

Kolejny jubilat Franciszek Iwaniec obchodził 90. rocznicę urodzin i jubileusz 70-lecia pracy twórczej jako kapelmistrz  w Łukowskiej Orkiestrze Dętej. Orkiestra towarzyszyła ważnym uroczystościom państwowym, powiatowym, strażackim i gminnym, żegnała i odprowadzała na miejsce wiecznego spoczynku zasłużonych dla społeczności gminy Łukowa mieszkańców, ale także dawała radość na ponad tysiącu weselach.

- Reklama -

Ta wyjątkowo piękna uroczystość stała się okazją do złożenia gratulacji i słów uznania dla ich wkładu w pielęgnowanie i podtrzymanie naszej kultury i tradycji oraz wieloletniego zaangażowania w działalność na rzecz dobra lokalnej społeczności.

Listy gratulacyjne i pamiątkowe albumy wręczył jubilatom obecny na uroczystości starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

 

Foto: S. Knap

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.