AGD

- Reklama -

- Reklama -

Pięć powodów, dla których warto rozważyć zakup używanego auta

Zainteresowanie autami używanymi nie słabnie, mimo że jeszcze jakiś czas temu wiele osób decydowało się na zakup fabrycznie nowego samochodu. Obecnie nabycie pojazdu z rynku wtórnego niesie za sobą sporo korzyści. I ty przymierzasz się do zakupu używanego auta, ale nadal się wahasz? Poznaj kilka powodów, które powinny przekonać cię do takiej transakcji.

- Reklama -

Jest wiele osób, które nie wyobrażają sobie kupowania fabrycznie nowych pojazdów. Zawsze decydują się na używane modele i – jak się okazuje – dobrze na tym wychodzą. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – zwłaszcza obecnie.

Zakup używanego samochodu – dlaczego warto?

Chociaż zakup używanego auta może wiązać się z pewnym ryzykiem, można je zredukować do minimum. W jaki sposób? Wystarczy, że zdecydujesz się skorzystać z oferty dealera – w salonach samochodowych coraz częściej pojawiają się modele używane, pozostawiane np. w rozliczeniu.

Teraz czas poznać najważniejsze powody, dla których auto „z drugiej ręki” jest dobrym pomysłem.

  1. Dostępność „od ręki”

Czas oczekiwania na fabrycznie nowe pojazdy znacznie się wydłużył (w przypadku niektórych modeli), a auta używane są dostępne od ręki. Oznacza to, że – zaraz po podpisaniu umowy i dopełnieniu pozostałych formalności – możesz z niego korzystać.

  1. Większy wybór

Na rynku pojazdów używanych znajdziesz mnóstwo modeli różnych marek. Są one zróżnicowane pod względem rocznika, wersji silnikowej, wersji wyposażenia czy koloru nadwozia. Dzięki temu masz szansę kupić wymarzony samochód.

  1. Niższa cena 

- Reklama -

Chociaż ceny samochodów poszły w górę, auta używane są znacznie tańsze niż pojazdy fabrycznie nowe. Dla ciebie oznacza to większy budżet, a co za tym idzie – możliwość zakupu samochodu spełniającego wszystkie potrzeby i oczekiwania.

  1. Bardzo dobry stan techniczny  

Jeśli zdecydujesz się na zakup auta używanego od dealera, nie musisz obawiać się przykrych niespodzianek. Wszystkie samochody wyróżnia bardzo dobry stan techniczny, co przekłada się na mniejszą awaryjność oraz bezpieczeństwo podróżowania.

Warto pamiętać, że w ofercie dealerów często znajdują się pojazdy 3-4-letnie, np. oddane w rozliczeniu.

  1. Możliwość skorzystania z finansowania

Możliwość skorzystania z finansowania dotyczy nie tylko samochodów fabrycznie nowych. Masz szansę wziąć używany samochód na raty – o ile spełnia on kryteria banku. Jeśli zdecydujesz się na auto od dealera, z pewnością uda ci się je sfinansować kredytem.

Używany samochód na raty – jak dopełnić formalności?

Wiele osób decyduje się na samochód na raty z prostego powodu – dzięki temu nie trzeba pozbywać się wszystkich oszczędności lub można pozwolić sobie na nieco lepszy pojazd.

Zanim jednak złożysz wniosek o finansowanie, porównaj dostępne warunki. Jeżeli zależy ci na niskiej miesięcznej racie i bierzesz pod uwagę wymianę auta na kolejne, rozważ np. Kredyt niższych rat Toyota Easy na samochody używane dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 12,38%). To kredyt z ratą balonową, w którym wysokość miesięcznych rat ustalana jest w oparciu o cenę wyjściową auta pomniejszoną o wpłatę własną i ostatnią, większą ratę balonową.

Jeśli zdecydujesz się na zakup auta używanego i wybierzesz finansowanie kredytem, twój domowy budżet z pewnością nie zostanie nadmiernie obciążony. Ty zaś będziesz mógł cieszyć się samochodem – bez konieczności długiego oczekiwania na jego wyprodukowanie. Otrzymasz go od razu – zaraz po sfinalizowaniu transakcji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.