Euroopieka baner główny

- Reklama -

„PICCOLAND” uroczyście otwarty

W gminie Józefów jest 13 plenerowych placów gier i zabaw dla dzieci, siłownie zewnętrzne, ścianka wspinaczkowa i park linowy, ale gdy pogoda nie pozwalała na korzystanie z tych obiektów rodzice z dziećmi musieli jeździć do sal zabaw w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim czy Zamościu. Teraz zimą albo w pochmurne i deszczowe letni dni mają podobne atrakcje na miejscu.

W bogato wyposażonym "Piccolandzie", który powstał w pomieszczeniach liceum w Józefowie, jest elastyczna i kolorowa konstrukcja zabawowa z dużą ilością ciekawych elementów, kącik malucha, barek i salka urodzinowa oraz miejsce dla rodziców. Dzieci mają tutaj dobre warunki do zajęć ruchowych, a także ćwiczeń równowagi, skoczności i zwinności. Otwarcie nowej placówki to również okazja do integracji rodzinnej, nawiązywania kontaktów między dziećmi i rozładowywania emocji.

- Reklama -

To był brakujący element naszej polityki rodzinnej. Z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach w 2011 roku w ramach projektu "Przedszkole szansą naszych dzieci" utworzyliśmy przedszkola przy wszystkich szkołach podstawowych. W ten sposób jako jedyni w kraju zapewniliśmy taką formę opieki aż dla 95 procent dzieci w wieku przedszkolnym, a teraz jesteśmy prawdopodobnie jedyną gminą w województwie, która zaproponowała taką salę zabaw – mówił podczas jej otwarcia Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Pieniądze na dostosowanie pomieszczeń w budynku byłego LO pozyskała jedna z najnowszych spółdzielni socjalnych, która została zarejestrowana niespełna trzy miesiące temu, a środki na ten cel pochodzą z projektu "Razem – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej" Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Lublinie, realizowanego przez Fundację "Nowy Staw".

Podczas sobotniej uroczystości symbolicznie wstęgę przecieli, oprócz Burmistrza Dziury, Prezes Spółdzielni Elżbieta Jakubczak, Beata Romejko, Grzegorz Grządziel i Zbigniew Moskal z OWES w Lublinie oraz proboszcz parafii w Józefowie ksiądz dziekan Zenon Mrugała, który poświęcił nową salę. Świadkami tego wydarzenia byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Hajduk, radni, Zastępca Burmistrza Ryszard Ostasz i sekretarz Robert Rabiega, radny powiatowy Henryk Paska oraz dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola miejskiego.

"Piccoland" w Józefowie jest czynny od poniedziałku do piątku między 10.00 a 18, zaś w soboty i niedziele od 11.00 do 17.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.