przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Piast Babice z nowym trenerem. Beniaminek testuje piłkarzy

Piast Babice kilka tygodni temu zapewnił sobie awans do piłkarskiej klasy A. A tu zespół poprowadzi już nowy trener. Są też nowi zawodnicy. - Chcemy zapewnić sobie spokojne utrzymanie, a może nawet powalczyć o coś więcej - mówi Grzegorz Grzyb, wiceprezes klubu z gminy Obsza.

- Reklama -

Nowym trenerem Piasta Babice został Mirosław Kuszka. – To szkoleniowiec z Biłgoraja. Naszym zdaniem to bardzo dobry fachowiec, który pomoże się rozwinąć naszym zdolnym młodym zawodnikom – mówi wiceprezes Piasta.

Klub z Babic ma już także dwóch nowych piłkarzy na sezon 2022/2023. To Przemysław Kozyra (ostatnio Grom Różaniec) i Gabriel Zarębski (ostatnio Rakovia Rakówka). Obaj są związani z Babicami i w przeszłości grali już w barwach Piasta.

– Obserwujemy i testujemy jeszcze kilku innych zawodników. Cel jest jasny, bo chcemy walczyć o dobry wynik w klasie A. Zostaliśmy z niej zdegradowani tylko przez reorganizację rozgrywek, kiedy spadło aż osiem zespołów. My zajęliśmy niestety to ósme miejsce. Nie po to wywalczyliśmy znów awans, żeby z hukiem spadać do klasy B – tłumaczy Grzegorz Grzyb.

Przygotowania do nowego sezonu zaczęły się obiecująco. W rozegranym w niedzielę meczu Pucharu Starosty, Piast Babice sprawił niespodziankę i wyeliminował Tanew Majdan Stary. Mecz zakończył się remisem 2:2, w karnych lepszy był Piast (4:3).

W kolejnej rundzie, Piast zmierzy się z Olimpiakosem Tarnogród (trwa ustalanie terminu). Piłkarze z Babic mają też zaplanowany mecz kontrolny z zespołem z okolic Stalowej Woli (trenerem jest znany w Biłgoraju, były bramkarz Łady – Artur Kielarski), oraz sparingi z Orionem Dereźnia (7.08) i Olendrem Sól (13/14.08).

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. konkret mówi

    Po prostu mnie zwaliło z nóg trener o podobnych cechach co i ten co Roztocze spuścił z okręgówki:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.