kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Piłkarze Szkółki OSiR Biłgoraj zakończyli rundę jesienną

- Reklama -

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych

Rundę jesienną zespół prowadzony przez Andrzeja Wachowicza zakończył na dwunastej pozycji, gromadząc 9 punktów w 13 rozegranych meczach. Piłkarze szkółki OSiR zanotowali 2 zwycięstwa, 3 remisy i 8 porażek. Przed sezonem w zespole zaszły liczne zmiany kadrowe. Ponadto drużyna jest jedną z najmłodszych w lidze. – To była dla nas ciężka runda. Zespół został dość mocno przebudowany, dużo zawodników odeszło. Trudno było to pozbierać, ale tragedii nie ma. Myślę, że nasza młoda drużyna dała z siebie tyle, ile było ich stać na ten moment. Graliśmy młodym składem, większość z przegranych meczów przegraliśmy fizycznie. W przerwie zimowej mocno popracujemy i myślę, że tradycyjnie będzie lepiej – ocenił grę swojego zespołu trener Andrzej Wachowicz.  

urząd MArszałkowski projekt

Liga Wojewódzka Trampkarzy Starszych

Ósme miejsce w tabeli po ligowej jesieni wydaje się rezultatem na miarę naszych obecnych możliwości. Trampkarze starsi po 13 kolejkach w stawce 14 ekip zdobyli 19 punktów. Na taki stan rzeczy złożyło się 6 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek. – Liga jest mocna. Zależało mi na tym, aby zakończyć rundę w środku tabeli. To dobry wynik. Te mecze, które mieliśmy wygrać, to wygraliśmy. Szkoda mi szczególnie dwóch spotkań, gdy przegraliśmy 2:4 Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz zremisowaliśmy 1:1 z Widokiem Lublin. W tych spotkaniach zagraliśmy naprawdę dobre zawody i zasłużyliśmy na więcej. Szkoda, ale taka jest piłka. Kadrowo było dobrze, zespół omijały kontuzje. Dziękuje chłopakom za zaangażowanie i oby tak dalej – podsumował trener Łukasz Mazurek.

Liga Wojewódzka Trampkarzy Młodszych

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Trampkarze młodsi swoje mecze rozgrywają również w lidze wojewódzkiej. OSiR po 14 meczach zgromadził 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 8 porażek). – Chłopcy z ligi okręgowej przeszli do wojewódzkiej, której poziom jest zdecydowanie wyższy. Drużyna potrzebuje czasu na dostosowanie się do nowych warunków. Ogólnie to źle nie było. Cieszy frekwencja na treningach oraz to, że chłopcy chcą pracować i się uczyć – wyjaśnił Siergiej Sawczuk, szkoleniowiec trampkarzy.

Okręgowa Liga Młodzików Starszych

Drużyna Młodzików Starszych pod wodzą trenera Marka Kłoska po rundzie jesiennej okręgowej ligi młodzików plasuje się na trzecim miejscu. W ośmiu meczach nasz zespół zdobył 16 punktów. Na ten dorobek punktowy złożyło się 5 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki. – Przed sezonem kadra mojego zespołu znacząco się zmieniła. Można powiedzieć, że zespół był w przebudowie i potrzebował czasu na zgranie. Podsumowując, jestem zadowolony i myślę, że ten zespół osiągnął więcej niż zakładałem w przedsezonowych planach. Na wiosnę na pewno nie będzie gorzej – ocenił grę trener Marek Kłosek.

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych

Udaną pierwszą rundę ma za sobą drużyna Młodzików Młodszych prowadzona przez Grzegorza Wlizło. Zespół OSiR debiutujący w rozgrywkach ligowych na siedem meczów sześć razy wygrał, zajmując drugie miejsce w ligowej tabeli tuż za drużyną AMSPN Hetman Zamość. Warto dodać, że drużyna we wszystkich spotkaniach straciła tylko 2 bramki, a strzeliła 48. – Runda się skończyła, przegraliśmy tylko jeden mecz, ale wynik nie ma znaczenia, bo nie zwycięstwa są najważniejsze a aspekt szkoleniowy, czyli to, żeby chłopcy sukcesywnie jak najlepiej rozwijali się sportowo. I tutaj jestem zadowolony z tego, bo chłopcy chcą grać w piłkę oraz podchodzą do zajęć z wielką ochotą – podsumował  trener OSiR Grzegorz Wlizło.

Warto jeszcze dodać, że dwa zespoły „Orlików” – młodszy i starszy grają w lidze systemem turniejowym. Tutaj jednak liczy się zdobywanie doświadczenia a nie zdobyte punkty. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.