- Reklama -

- Reklama -

„Piękny uśmiech, zdrowe zęby”

- Reklama -

W środę, 8 lutego 2017 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017. Wśród nagrodzonych znalazła się Nina Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

 

Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym w Zamościu, Salonem Firmowym „Meblik” w Zamościu i Radą Rodziców MDK wpłynęły 524 prace z 44 placówek z województwa lubelskiego. Przyznano 38 nagród i wyróżnień. Członkowie jury złożyli podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za pomysłowość oraz umiejętne przedstawienie tematu i celów konkursu.

 

- Reklama -

Nina Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju ma osiem lat i uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia. Jej opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Praca Niny otrzymała II nagrodę w kategorii wiekowej do lat 12 (placówki wychowania pozaszkolnego). Dziewczynka przedstawiła na swoim obrazku cztery postaci myjące zęby. Wymowne jest ukazanie jak przykre mogą być konsekwencje niedbania o swoje zęby, czego obrazem jest postać dziewczynki, która chyba nie zawsze dbała o codzienną higienę jamy ustnej. Nina mogła osobiście odebrać nagrodę i uczestniczyć w pięknie przygotowanej uroczystości, którą uświetniły występy wychowanków zamojskiego MDK. 

Składamy serdeczne gratulacje dla utalentowanej młodej artystki, życząc jej jeszcze wielu sukcesów! 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.