- Reklama -

Piękny jubileusz pani Marianny

Jubilatka urodziła się w 1917 roku w Aleksandrowie. Urodziny obchodziła 3 lutego. Marianna Szymanik podczas II wojny światowej była sanitariuszką w oddziale Armii Krajowej dowodzonym przez Włodzimierza Hascewicza ps. “War”.

Pani Marianna wychowała sześcioro dzieci (czterech synów i dwie córki). Najstarszy syn ma 69 lat, a najmłodszy 61 lat. Jubilatka ma 12 wnuków i 22 prawnuków.

- Reklama -

Uroczystości urodzinowe rozpoczęła Msza św. w intencji jubilatki odprawiona o godz. 12 w kościele w Aleksandrowie. Eucharystii przewodniczył ks. kan. płk. Bogusław Romankiewicz, proboszcz parafii wojskowej św. Jana Bożego w Zamościu, który jest przyjacielem rodziny. Po Eucharystii dalsza część uroczystości odbyła się w Karczmie nad Szumem w Górecku Kościelnym. 

Wśród gości był wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który wręczył jubilatce dyplom i medal za liczne zasługi w dotychczasowym życiu. Obecny na uroczystości pracownik biłgorajskiego KRUS poinformował o przyznaniu jubilatce specjalnego dodatku z racji ukończenia stu lat. Oprócz emerytury pani Marianna będzie otrzymywała każdego miesiąca 3 408 zł (brutto). 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.