Mulawa góra do 05.04.2024

Pewna wygrana Łady

Po serii nienajlepszych meczów w wykonaniu naszej drużyny w niedzielę Łada wysoko pokonała Victorię Żmudź 4:1. Dwa piękne gole głową zdobył Patryk Dorosz, a po jednym trafieniu dołożyli Jurij Perin i Arkadiusz Czok.

Od początku meczu nasza drużyna przeważała. Piłkarze Łady przystąpili do meczu z dużą determinacją i wolą walki, co przełożyło się na stwarzane przez nich sytuacje bramkowe. W 15 minucie uderzał Jurij Perin, a w 26 bliski szczęścia był Damian Rataj, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali trafił w słupek, jednak gola udało się zdobyć dopiero Patrykowi Doroszowi, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Janusza Biruta i głową skierował piłkę do bramki.

W 40 minucie dość niespodziewanie Victoria doprowadziła do remisu. Fatalny błąd przy rzucie wolnym dla rywali popełnił bramkarz Łady Łukasz Szawara, który nie zdołał złapać piłki zmierzającej wprost w jego ręce. Tuż przed przerwą Patryk Dorosz znów dał prowadzenie Ładzie. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkowywał w pole karne Damian Rataj, a biłgorajski napastnik ponownie był tam, gdzie potrzeba.

Od początku drugiej połowy na boisku niepodzielnie rządziła nasza drużyna, czego efektem były kolejne zdobyte bramki. W 53 minucie lewą stroną boiska popędził Dominik Skubisz, który poradził sobie z rywalami i posłał piłkę do niepilnowanego na piątym metrze Jurija Perina, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Victorii.

Gol ustalający wynik meczu na 4:1 padł w 73 minucie. Zdobył go Arkadiusz Czok, który wykończył dobre podanie od Janusza Biruta.

Oprócz wysokiego wyniku kibiców z pewnością cieszy fakt, iż Łada zagrała walecznie i konsekwentnie, co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami z udziałem naszej drużyny. W najbliższą sobotę Łada grać będzie na wyjeździe z Unią Hrubieszów. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dzień przed meczem Łady z Victorią Żmudź kolejne spotkanie w ramach wojewódzkiej ligi juniorów starszych rozegrali juniorzy Łada 1945 Biłgoraj. Nasz zespół pokonał na własnym stadionie Orlęta Radzyń Podlaski 4:2. Trzy bramki zdobył Damian Chmura, a jedno trafienie dołożył Rafał Kosiarski. Drużyna juniorów, podobnie jak czwartoligowi seniorzy zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli.