- Reklama -

- Reklama -

Perspektywa zatrudnienia w zawodzie higienistka stomatologiczna

 

Higienistka stomatologiczna współpracuje głównie z lekarzem dentystą w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno leczniczych. Wykonuje wstępne badania diagnostyczne, dobiera środki do prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej, prowadzi porady dietetyczne, a także wykonuje zabiegi takie jak: piaskowanie, polerowanie, lakierowanie i lakowanie uzębienia. Absolwent tego kierunku przygotowany jest także do wykonywania czynności administracyjnych, związanych z prowadzeniem oraz funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

- Reklama -

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia każdy punkt stomatologiczny ma obowiązek zatrudnienia higienistki. Podczas rozmowy z lekarzem stomatologiem panią Pauliną Zaborniak, która sama współpracuje z higienistką, jednoznacznie padło stwierdzenie, że taka pomoc jest niezastąpiona podczas codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym. Pani Paulina dodaje, że część obowiązków, które do tej pory spoczywały na lekarzu dentyście, przejmuje higienistka, co wpływa na jakość i efektywność pracy gabinetu. Według najnowszych doniesień, Polska w skali Unii Europejskiej wypada najgorzej pod względem higieny jamy ustnej. Tą sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, wprowadzając ustawę, która reguluje powrót higienistek stomatologicznych do placówek oświatowych. To rozporządzenie stworzy nawet 5000 nowych miejsc pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że już obecnie na rynku brakuje wykwalifikowanej kadry, zdobycie tego zawodu z pewnością zaowocuje zatrudnieniem. Ale praca to nie wszystko! Ważne jest także wynagrodzenie! A zarobki higienistki stomatologicznej na tle innych zawodów wypadają całkiem przyzwoicie. Plasują się bowiem w granicy od 1800 zł nawet do 2500 zł. W Policealnej Szkole Centrum Szkół Akademickich "Student" nauka na kierunku higienistka stomatologiczna przeznaczona jest dla osób dorosłych, posiadających wykształcenie średnie. Jest całkowicie bezpłatna, trwa jedynie dwa lata, a zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty i niedziele. Tryb nauki dostosowany jest do możliwości osób pracujących. Edukacja kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. 

Do dyplomu absolwent otrzymuje również suplement EUROPASS, który otwiera ogólnoeuropejski rynek pracy. Jeżeli jesteś młody, ambitny, zdeterminowany i chcesz się rozwijać, nie przegap okazji i już dzisiaj dołącz do ludzi sukcesu! 

Rekrutacja zamykana jest z końcem września, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Więcej informacji na www.csastudent.edu.pl, w siedzibie sekretariatu przy ulicy Partyzantów 62 oraz pod numerami telefonu 602 146 329; 84 534 11 78.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.