- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Patron będzie górował nad miasteczkiem

Burmistrz Józefowa Roman Dziura pomysł ten podpatrzył u naszych sąsiadów. Inwestycja jest w planach w tym roku.

- Reklama -

Mowa o kolumnie z wizerunkiem św. Józefa, patrona miasteczka. Miałaby ona stanąć na Rynku.  Burmistrz pomysł ten podpatrzył podczas wizyty we Lwowie. – Podejrzałem to we Lwowie, gdy miałem okazję prezentować tam nasze doświadczenia w zakresie ekonomii społecznej. Ich rynek oraz wysoka kolumna z wizerunkiem patrona bardzo mi się spodobały. U nich patronem miasta jest św. Michał, a u nas św. Józef. Taki pomysł chciałbym zrealizować w Józefowie – wyjaśnia Roman Dziura. Dodaje, że znajduje się tam również pomnik z wizerunkiem założyciela miasta. – Chciałbym, aby to, co mi się spodobało, przenieść na nasz grunt – podkreśla.

 

Obecnie władze Józefowa szukają projektanta, który mógłby zaprojektować kolumnę z wizerunkiem patrona. – Zależy mi, aby w większości na ten cel pozyskać środki zewnętrzne. Mam nadzieję, że mieszkańcy to zaakceptują. Jeśli sfinansujemy to z naszego budżetu, wiele osób może powiedzieć, że są inne potrzeby – dodaje.

- Reklama -

Wizerunek św. Józefa znajduje się również w herbie Józefowa. Ukazany jest na czerwonym tle, ubrany w błękitne szaty, ze złotym nimbem i srebrną lilią w lewej dłoni. Patron stoi na błękitnym obłoku, na którym umieszczone są trzy włócznie złote w rozstrój, środkowa na opak. Pochodzą one z herbu szlacheckiego Jelita należącego do Zamoyskich.

Rada Miejska w Józefowie na ten cel zabezpieczyła 200 tys. zł w obecnym budżecie.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janek mówi

    A zostały jakieś pieniądze na konserwację chodników i ścieżek rowerowych, które zarastają i jakoś nie widać aby ktos o to dbał. Jeszcze kilka lat i nic z nich nie zostanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.