- Reklama -

Patriotyczne gadżety – hity czy kity?

Nietrudno obecnie zauważyć nasilenie tendencji do gloryfikowania wartości narodowych. Okazuje się, że takie nastroje wpływają także na koniunkturę gospodarczą i mobilizują niektórych przedsiębiorców. Zaczęło się od koszulek z orłem z polskiego godła. Wraz z rozwojem popularności takich produktów symbole narodowe pojawiają się na coraz nowszych gadżetach. 

Już za pięć złotych możemy kupić w Internecie naklejkę na samochód z godłem Polski Walczącej. Ten powstańczy design i hasło „śmierć wrogom Ojczyzny” będzie rzucać się w oczy wszystkim kierowcom jadącym za nami. Za 10 zł możemy nabyć także smycz patriotyczną „63 Dni Chwały PW”. – Z solidnym karabińczykiem i dwustronnym nadrukiem – zachwala sprzedawca. W sprzedaży jest także kominiarka termoaktywna Polska patriotyczna. Rozmiary XL i XXL. W czerwono-białym kolorze i ze skrzydłami orła w okolicy uszu. „Absolutny hit sezonu. Niepowtarzalny wzór. Bądź oryginalny, zaskocz znajomych” – czytamy w opisie produktu. 

- Reklama -

Prawdziwym przebojem internetowej sprzedaży są jednak koszulki i bluzy patriotyczne. Do koloru do wyboru, w każdym rozmiarze, z orłem, z Polską Walczącą, z małym powstańcem albo z rotmistrzem Witoldem Pileckim. Ceny zaczynają się od 20 zł. Do kompletu jeszcze tylko dokupić saszetkę patriotyczną za 45 zł z napisem „wasza krew – za nasze życie” i już jesteśmy ubrani od stóp do głów. 

Jak już wystroiliśmy się w barwy narodowe, możemy spokojnie usnąć w pościeli z patriotycznym nadrukiem. Za 29 złotych możemy nabyć poduszkę z orzełkiem i z napisem „Wielka Polska” lub „Gloria Victis”. „Poduszka jest doskonała na prezent” – reklamuje sprzedawca. Jesli ktoś chce, może nawet sprawić sobie jaśka „Polak Węgier – dwa bratanki”. Z kubkiem herbaty w ręku, oczywiście w biało-czerwonych barwach z orzełkiem (15 zł), spokojnie odpoczniemy i zaśniemy iście patriotycznym snem.

Koszulki, czapki i torby z narodowymi symbolami to jednak nie wszystko. Ostatnio w sprzedaży pojawiły się klocki „Powstanie Warszawskie” z miniaturkami barykad i płonących domów, koszulki z biało-czerwoną opaską i imitacją krwi od strzału kulą czy magnesy na lodówkę z napisem „Polska”. Fascynacja patriotyzmem i symbolami narodowymi zaszła tak daleko, że niektórzy widzą wizerunek orła z koroną nawet na nasionach fasoli. „Fasolka niepodległości” jest prawdziwym przebojem ogrodników patriotów. – Fasola z orzełkiem nie jest po prostu kolejną niezwykłą odmianą. Ona jest super niezwykła, bo łączy w sobie wszystko to, czego najnowsze odmiany mogą się nigdy nie doczekać: tradycję, historię, fantazję i uwielbienie ogrodników pisze jeden z nich. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.