- Reklama -

Pasja do nauk przyrodniczych

 

Tytuł laureata i indeks na Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS uzyskał Ignacy Tarski, uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, który w Konkursie Biochemicznym zajął trzecie miejsce. Organizatorem zawodów jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne i UMCS. Finał konkursu odbył się 31 marca 2017 roku na Wydziale Biochemii UMCS w Lublinie.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe, a szkoły wzięły udział w losowaniu biochemicznych upominków.

W konkursie uczestniczyło ponad 70 uczniów z całego województwa lubelskiego. LO im. ONZ reprezentowali także uczniowie: Paweł Słoma i Kamil Wróbel, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki.

- Reklama -

Osiągane przez uczniów sukcesy sprawiają ogromną radość, jednak poprzedzają je zwykle wielomiesięczne przygotowania. Wrodzony talent, jak również chęć rozwijania pasji i zainteresowań oraz wytrwałość młodzieży są drogą do sukcesu. Oprócz pracy pod kierunkiem nauczycieli uczniowie LO im. ONZ korzystają z różnych form poszerzania i utrwalania wiedzy m.in. uczestniczą w warsztatach i zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez wyższe uczelnie.

10 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się warsztaty, w których wzięli udział uczniowie LO im. ONZ zakwalifikowani do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej. Uczestniczyli oni w zajęciach odbywających się w pracowniach: botaniczno-mykologicznej, biochemicznej i zoologicznej.

Opiekunem uczniów biorących udział w Konkursie Biochemicznym i Olimpiadzie Biologicznej jest pani Barbara Zielińska.

ZSO

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.