- Reklama -

- Reklama -

Parkują, gdzie chcą

Czytelnicy NOWej bardzo często nadsyłają zdjęcia oraz zgłaszają problem źle zaparkowanego pojazdu. – Nie ma możliwości przejścia chodnikiem, ponieważ został na nim zaparkowany samochód – zgłaszają czytelnicy. – W niektórych miejscach przejście chodnikiem jest nie lada wyzwaniem. Kierowcy bezkarnie parkują na nich swoje samochody, nie zważając, że są one przeznaczone dla pieszych – mówią.

Bezmyślność kierowców w szczególny sposób dokucza rodzicom małych dzieci. Zwracają oni uwagę na to, że przejście z dzieckiem w wózku po chodniku często bywa utrudnione.   Problem z parkowaniem zauważyć można również na głównych ulicach miasta. – Pragnę zwrócić uwagę na jeden z parkingów znajdujący się przy ulicy Kościuszki. Może za państwa interwencją sytuacja w tym miejscu mogłaby ulec poprawie, bo na chwilę obecną wygląda to tak jak na zdjęciach. Interwencje policji przynoszą krótkotrwały skutek – twierdzi Czytelnik, który prosił redakcję NOWej o interwencję.

Kom. Tomasz Kasprzyk z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju zaznacza, że policja reaguje na wszelkie przewinienia kierowców, jeśli chodzi o nieprawidłowe parkowanie. – Reagować oczywiście reagujemy. Jak stwierdzimy rażące naruszenie, to nakładany jest mandat. Najczęściej problem ten występuje na ul. Kościuszki, Nadstawnej, 3 Maja i Cegielnianej – wyjaśnia kom. Tomasz Kasprzyk. Zaznacza, że oprócz własnej inicjatywy policjanci reagują także na wszystkie zgłoszenia mieszkańców dotyczące złego parkowania i innych wykroczeń. Policja nie prowadzi statystyk dotyczacych ilości wystawionych mandatów kierowcom.

- Reklama -

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 roku w sprawie znaków i sygnałów drogowych, poziomy znak drogowy P19 tzw. „linia wyznaczająca pas postojowy” wyznacza pas przeznaczony na postój pojazdów wzdłuż krawędzi jezdni lub oddziela od niej zatokę postojową.

Zatoki w mieście Biłgoraj są oznakowane znakami poziomymi P19, dlatego parkując w tych miejscach w sposób inny niż równoległy, kierowca popełnia wykroczenie polegające na niestosowaniu się do znaku drogowego (art. 92 par. 1 Kodeksu Wykroczeń). Tzw. linia przerywana, odgraniczająca zatokę od prawej krawędzi jezdni nakazuje nam parkowanie równoległe w tym miejscu.

Policja apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i parkowanie swoich samochodów w zatokach w sposób prawidłowy, równoległy do krawędzi jezdni, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.