- Reklama -

- Reklama -

Parafie z powiatu dostaną dofinansowanie

Pięć parafii Ziemi Biłgorajskiej ma otrzymać wsparcie z budżetu powiatu na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Każda z nich dostanie po 10 tysięcy złotych.

- Reklama -

Chodzi o parafie z Górecka Kościelnego, Biłgoraja, Goraja, Tarnogrodu i Potoka Górnego.
Dofinansowanie obejmuje konkretną kwotę oraz zakres prac zgłoszony we wniosku.
I tak parafia w Potoku Górnym ma za dofinansowanie, które ew. przyzna jej Rada Powiatu przeprowadzić konserwację i renowację obrazów olejnych na płótnie wraz z ramami: „Święta rodzina”, „Przemienienie Pańskie” i „Święty Walenty” wpisanych do rejestru zabytków województwa lubelskiego.
Z kolei parafia w Górecku Kościelnym środki ma przeznaczyć na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy ołtarzu głównym oraz ołtarzach bocznych w kościele pw. św. Stanisława BM w Górecku Kościelnym, wpisanym do rejestru zabytków województwa lubelskiego.
Parafia Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju otrzymać ma wsparcie na dofinansowanie modernizacji instalacji elektrycznej zadaniu pn. „Wymiana części instalacji elektrycznej wraz z przebudową
i rozbudową istniejących rozdzielni w starej i nowej zakrystii, z uwzględnieniem drewnianych części składowych obiektu (ołtarzy, chóru i ambony), wpisanym do rejestru zabytków województwa lubelskiego”.
W Goraju prowadzona ma być kontynuacja wymiany niektórych elementów więźby dachowej (krokwie, płatwie), całościowa wymiana systemu odwodnienia połaci dachowej wraz z kielichami uzupełnienie ubytków tynku elewacji, wpisanym do rejestru zabytków województwa lubelskiego.
Na na dofinansowanie konserwacji i restauracji elewacji południowej kościoła pw. Przemienienia Pańskiego wpisanym do rejestru zabytków województwa – tynki i obróbki blacharskie, otrzymać wsparcie – decyzją Rady Powiatu – ma otrzymać parafia w Tarnogrodzie.
Każda z parafii ma otrzymać dotację w wysokości 10 tys. zł.

 

 

 

- Reklama -

info: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

1 komentarz
  1. Korek mówi

    To jest legalne? nie lepiej przeznaczyć takie pieniądze na np invitro dla tych 5 par? kościół zawsze nas doi i może czas z tym skończy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.