- Reklama -

- Reklama -

Parafiada u „Chrystusa Króla” (FOTO)

- Reklama -

Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół Leśnych oraz Rada Osiedla „Różnówka” zaprosili w minioną niedzielę na „Parafiadę”. Odbyła się ona 26 czerwca na boisku sportowym „Orlik” przy ul. Polnej. Atrakcji nie brakowało. Było coś dla ciała i dla ducha. Każdy znalazł coś dla siebie.

 Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Następnie uroczystość przeniosła się na boisko „Orlik”. Były występy artystyczne oraz zmagania sportowe. Na scenie wystąpiły m.in. „Belferki”, Biłgorajska Kapela „Wygibusy”, „Big Band”. Zaprezentowała się schola i zespół młodzieżowy z parafii pw. Chrystusa Króla. Młodzież prezentowała się w belgijskich i fińskich tańcach towarzyskich. Odbył się mecz księża – policja. Były również pokazy karate. Swój sprzęt prezentowali strażacy i policjanci. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy.

urząd MArszałkowski projekt

Upamiętniono również 1050. rocznicę Chrztu Polski. Śpiewano mniej i bardziej znane pieśni patriotyczne, a do wspólnego śpiewania włączyli się wszyscy uczestnicy. Następnie odbyło się „Wieczorne spotkanie z wdzięczności”, podczas którego śpiewane były piosenki z dedykacją. Wydarzenie zakończyło się Apelem jasnogórskim.

„Parafiada” to nie tylko dobra zabawa, ale również zbiórka środków na remonty w kościele parafialnym. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.