- Reklama -

Papierosy wyrzucił przez okno

Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Dodatkowo z jadącego samochodu wyrzucił pakunki. Okazało się, że były to papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca br. Policjanci patrolujący miejscowość Górecko Stare zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci podali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten zatrzymał się, jednak gdy policjanci podeszli bliżej, krzyknął że nie będzie się zatrzymywał i po chwili rozpoczął ucieczkę.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg dając sygnał do zatrzymania. Uciekinier jednak nie reagował na polecenia i kontynuował jazdę wyrzucając po drodze przez okno jakieś pakunki. Kierujący zajeżdżał policjantom drogę, jadąc od pobocza do pobocza – informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowy biłgorajskiej Komendy Policji.

Pościg zakończył się w Tereszpolu-Kukiełkach. Okazało się, że za kierownicą siedział 42-latek, który przewoził 56-letnią pasażerkę.  Oboje to mieszkańcy powiatu janowskiego. Zarówno mężczyzna, jak i jego towarzyszka zachowywali się agresywnie i nie wykonywali wydawanych poleceń.

- Reklama -

Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci, podczas ucieczki z samochodu zatrzymani wyrzucali papierosy. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

42-letni kierowca i 56-latka dzisiaj usłyszą zarzuty i poniosą konsekwencje swojego zachowania. Obojgu grozi kara grzywny za wykroczenie skarbowe. Mężczyźnie za zmuszenie policjantów do pościgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast  kobieta usłyszy zarzuty związane z wywieraniem wpływu na czynności policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.