- Reklama -

- Reklama -

„Papier toaletowy i podpaski”. Co płynie Czarną Ładą? (Film)

W ubiegłym tygodniu do redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej zgłosił się czytelnik z prośbą o nagłośnienie sprawy dziwnej substancji wpływającej do Czarnej Łady. W rozmowie telefonicznej z głównym kierownikiem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zostaliśmy zapewnieni o szczelności oczyszczalni, jednak w sobotę zarząd poinformował o tym, że doszło do awarii.

#NagłośnijTo

W środę do redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej zgłosił się pan Tomasz z prośbą o nagłośnienie sprawy z dziwną substancją wypływającą z oczyszczalni ścieków w Biłgoraju do Czarnej Łady. Postanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju.

– Nic takiego nie było. My spotkaliśmy się z takim zastrzeżeniem od jednego z mieszkańców Biłgoraja, natomiast wczoraj (5.08.2020 r.) była policja, a dzisiaj komisja z Urzędu Miasta. Nic takiego się nie dzieje. Trudno mi się wypowiedzieć. Nie wiem, co ten pan widział – mówił Janusz Raduj, główny kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

W rozmowie telefonicznej zostaliśmy zapewnieni, że nie ma możliwości, aby jakiekolwiek nieczystości wpadły do rzeki.

- Reklama -

To jest rura, która stoi nieczynna. Z wyjaśnień, które otrzymałem, z rzeki dostała się do niej woda z wysokich stanów wód. Jak ta woda stoi długo w tej rurze, to gnije częściowo tak samo jak w każdym rowie czy kanale deszczowym. To prawdopodobnie mogło wypłynąć. Mogę panu redaktorowi zagwarantować, że z oczyszczalni nic nie poszło zapewniał ówny kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Było tam kilka osób i nikt nie był w stanie czegokolwiek wyjaśnić czy ustalić – dodał.

W środę 5 sierpnia jeden z czytelników NOWej Gazety Biłgorajskiej zauważył niepokojące odpady w rzece. Jak mówi, były nimi papier toaletowy i podpaski.

To się zdarza, rzadko, ale zdarza. Najczęściej po większych deszczach – zaznaczył pan Tomasz, czytelnik NGB, zaniepokojony stanem wody w Czarnej Ładzie. – Kiedyś widziałem, jak przybrzeżne trawy były wysokie, oni je kosili, ponieważ szlam, który płynął rzeką, zaczepiał się o trawę – dodał.

9 sierpnia prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Biłgoraju wydał oświadczenie Zarządu, dotyczące awarii oczyszczalni ścieków w Biłgoraju, która wydarzyła się 5 sierpnia.

– Zarząd PGK Sp. z o.o. w Biłgoraju informuje, że w dniu 5.08.2020 roku doszło do drobnej awarii na kanałach dolotowych do oczyszczalni ścieków poprzez przedostanie się do kanałów elementów konstrukcyjnych filtra antyodorowego, który przemieszczając się doprowadzał o różnych porach do spiętrzenia ścieków i krótkotrwałego przedostania się znikomej ilości ścieków poprzez kanał obiegowy do rzeki Czarna Łada pisze w swoim oświadczeniu Zarząd spółki.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.