- Reklama -

- Reklama -

Panie z powiatu biłgorajskiego. Zróbcie coś dla siebie

LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety na bezpłatne badania mammograficzne. Chodzi o panie w wieku 50-69 lat. Badania są finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je panie, które urodziły się w 1972 roku, po raz ostatni panie, które urodziły się w 1953 roku. Oto szczegóły i terminy badań w gminach.

- Reklama -

Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości:

Biłgoraj – 27 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji,  ul. Targowa 15

Tarnogród – 28 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, ul. Rynek 18

Biszcza – 29 czerwca w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Biszcza 50

- Reklama -

Księżpol – 29 czerwca w godzinach od 13.30 do 16.30 przy Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II,  ul. Biłgorajska 11   

 

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

 

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

-Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED – przekazują lekarze.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.