Automax

„Pan Poeta” w Lipinach Dolnych

27 marca w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych odbyło się spotkanie autorskie z "Panem Poetą".

Na spotkanie zostały zaproszone przedszkolaki i uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej, a autora przywitał dyrektor szkoły Zenon Zielonka. „Pan Poeta” to autor książek dla dzieci: „Kura, co tyła na diecie”, „Kaczka, co przebrała miarkę”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni”. Są to książki bogato ilustrowane, których bohaterowie to ptaki o cechach ludzkich.

Autor książek w sposób bardzo zabawny przy użyciu rekwizytów w postaci pacynek zabawiał i opowiadał o przygodach bohaterów książek, starał się zachęcić dzieci do wspólnej zabawy, a następnie zainteresować je, aby same zechciały w przyszłości przeczytać jego książki. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zabawie, przebierając się za postaci z bajek. Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na liczne pytania dzieci dotyczące powstawania książek, następnie podpisywał książki zakupione przez małych czytelników.

Organizatorzy spotkania zdawali sobie sprawę, że przeprowadzenie spotkania autorskiego z najmłodszą grupą czytelników jest bardzo trudne, ponieważ dzieci szybko tracą zainteresowanie i rozpraszają się, lecz tym razem cel został osiągnięty i spotkanie było bardzo owocne dzięki umiejętnościom dydaktycznym i pedagogicznym „Pana Poety”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Potoku Górnym i Filię Biblioteczną w Lipinach Dolnych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.