- Reklama -

- Reklama -

Pamiętali o 101. rocznicy urodzin patrona szkoły

- Reklama -

,,Pamięć, która nie przemija…”

Udowodniła to społeczność Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, a w sposób szczególny, wyjątkowy i uroczysty najmłodsi jej członkowie 18 maja, w 101. rocznicę Jego urodzin. Jan Paweł II – Patron Rodziny w swoim nauczaniu wiele uwagi poświęcał właśnie rodzinie. W sposób szczególny ukochał dzieci, co podkreślał i pokazywał podczas pielgrzymek, spotkań z wiernymi, różnego rodzaju wizyt, wystąpień, audiencji i homilii.

- Reklama -

,,Taki duży, taki mały może świętym być”, ,,Abba Ojcze”, ,,My polskie dzieci Twe, kochamy Cię”to koncert ,,małych serc”, jaki zaprezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych, wyrażając w ten sposób wdzięczność za dar, życie, twórczość, nauczanie i posługę naszego patrona. Odświętne ubrania, papieskie chusty, żółto-białe chorągiewki i pompony oraz dydaktyczne tablice tematyczne to dopełnienie rangi uroczystości. Przygotowane zostały także wystawy artystyczne: ,,Jan Paweł II oczami przedszkolaków” – to rodzinna twórczość, czyli prace wykonane wspólnie z rodzicami, które odzwierciedlają kreatywność, pomysłowość oraz różnorodność technik plastycznych, oraz ,,Polskie kwiaty dla Papieża Polaka” – plastyczne prace konkursowe uczniów klasy trzeciej. Częściowy powrót uczniów klas starszych do nauczania stacjonarnego pozwolił także na przeprowadzenie zajęć poświęconych osobie patrona i jego nauczaniu. Mimo iż za sprawą obecnej pandemii 101. rocznica urodzin Jana Pawła II wyglądała inaczej niż zwykle, to i tak udowodniliśmy, że nasza pamięć o Ojcu Świętym jest wciąż żywa, a Jego nauczanie zajmuje znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej i kształtowaniu osobowości wychowanków.

Taki dzień jak ten i takie szkolno-przedszkolne wydarzenia i podejmowane działania są okazją do tego, aby po raz kolejny zatrzymać się nad postacią Papieża Polaka. Na nowo odkrywać osobę, życie, posługę, pracę, powołanie, by na końcu zachwycić się Jego świętością – przyznaje Marta Rapa ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej. 

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź