kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Pamiętacie jeszcze? To była kiedyś wizytówka Biłgoraja

Pamiętacie jeszcze zawody kartingowe w Biłgoraju? Dyscyplinie sportu, która kiedyś byłą wizytówką Biłgoraja, a nasi wychowankowie sięgali po tytuły mistrzowskie? Paradoks polega na ty,m, że w Biłgoraju cały czas istnieje klub kartingowy UKS Moto-Kart "Energetyk" Biłgoraj, tylko, że ... zawodów nie ma od kilkunastu lat. - Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana - tłumaczy Zenon Łój, prezes Automobilklubu Biłgorajskiego.

- Reklama -

Zajmujący się kartingiem klub UKS Moto-Kart „Energetyk” dostał w tym roku dofinansowanie z Urzędu Miasta. Jak to możliwe, skoro w Biłgoraju nie ma kartingu?

Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Klub „Energetyk”, owszem, cały czas istnieje. Ale formalnie nie może organizować zawodów kartingowych w Biłgoraju, bo przecież nie ma gdzie. Nie mogą się odbywać oficjalne zawody. Jeżeli nie liczyć jazdy rekreacyjnej i treningów, jakie czasem odbywali młodzi chłopcy pod okiem swoich rodziców lub opiekunów. Dla frajdy lub zmierzenia się z tym sportem.

urząd MArszałkowski projekt

To w takim razie na co idzie to dofinansowanie?

Klub Moto-Kart „Energetyk” otrzymuje środki na corocznie organizowany Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rowerowy turniej dla dzieci ze szkół podstawowych oraz turniej motoryzacyjny  dla młodzieży szkół średnich. Jeszcze za czasów poprzedniego prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego, śp. Zbyszka Woźnego, byłego długoletniego dyr. OSiR i działacza zasłużonego dla biłgorajskiego sportu, organizacja Turnieju BRD została powierzona temu klubowi. Po to, żeby Moto-Kart „Energetyk”, który Turniej Motoryzacyjny prowadził już od lat na obiektach RCEZ, mógł organizować obydwa. W ten sposób klub może prowadzić swoją działalność statutową i przetrwać trudniejsze czasy.

(…)

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dłuuuuuuuga rozmowa o kartingu w Biłgoraju, w najnowszym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Pytań jest sporo: czy po mocnym ośrodku kartingowym sprzed lat, jeszcze coś zostało? Gdzie są najbliższe tory kartingowe? Czy nowy Autodrom w Biłgoraju pozwoli odbudować ten widowiskowy sport?

Szczegóły w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. A o sporcie przeczytacie tylko w najlepszym lokalnym portalu. Informujemy 24 godziny na dobę.

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adam mówi

    Ten tor nie powinien być budowany w takich czasach za tyle milionów. Zastanówcie się co robi ten starosta? Dlaczego inne miasta polikwidowały tory? Bo jest to nieopłacalne i kosztowne. Szpital jest ważniejszy dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Nie tor.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.