- Reklama -

Pamiętajmy o chorych

 

Warto pamiętać, że służbę chorym obok lekarzy i pielęgniarek pełnią także osoby posługujące chorym w ich domach. Do takich osób należą "siostry PCK", które od lat pełnią swą posługę w Biłgoraju. Wierni Kościoła katolickiego obchodzą Światowy Dzień Chorego, który wprowadził papież Jan Paweł II. Ważna w życiu jest pomoc materialna, ale niezwykle ważna jest również ta duchowa, w tym przywracanie nadziei i obecność.

- Reklama -

W tym roku Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu w Biłgoraju realizuje zadania opiekuńcze zlecone przez MOPS Biłgoraj. W chwili obecnej zatrudnionych jest dwadzieścia dziewięć sióstr PCK, które sprawują codzienną opiekę nad siedemdziesięcioma czterema chorymi. Pomoc opiekuńczą sprawują od 6.00 rano do 21.00 w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Zakres ich obowiązków i posługi zależy od potrzeb i jest bardzo szeroki. Obejmuje prace gospodarcze, tj. zrobienie zakupów, sprzątanie, gotowanie oraz usługi pielęgnacyjne. Na bieżąco kadra sióstr PCK jest szkolona systemem przywarsztatowym.

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego, wszystkim chorym, cierpiącym i osobom w podeszłym wieku Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia, pogody ducha, cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.