- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Palił się dom

- Reklama -

Wczoraj w gminie Obsza interweniowali strażacy. Tak zdarzenie opisują druhowie z KSRG OSP Obsza:

„Wczorajszego wieczoru, o godzinie 18:18 trzykrotny dźwięk syreny zgromadził w remizie strażaków z naszej jednostki. Dyżurny z PSP Biłgoraj drogą radiową poinformował nas, aby udać się do miejscowości Wola Obszańska, gdzie płonie budynek mieszkalny. Po chwili zastęp GBARt w pełnej obsadzie wyruszył pod wskazany adres.

- Reklama -

Dojeżdżając do miejsca zdarzenia, zastaliśmy objęty ogniem drewniany dom oraz miejscową jednostkę OSP, która rozciągnęła linię gaśniczą z pobliskiego hydrantu i przystąpiła do gaszenia pożaru. Jak się okazało, właściciel o własnych siłach opuścił płonący budynek i znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo, poinformowano nas, że wewnątrz znajduje się butla z gazem propan butan.

Druhowie z naszej jednostki niezwłocznie sprawili linię gaśniczą zasilaną z wozu pożarniczego i za pomocą dwóch prądów wody przystąpili do gaszenia części budynku, w której najprawdopodobniej znajdowała się butla z gazem. Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali także strażacy z Babic, a po kilku minutach dwa zastępy z JRG Biłgoraj.

Gdy pożar został opanowany, dwóch strażaków ubranych w aparaty ochrony dróg oddechowych weszło do środka budynku, aby wynieść znajdującą się tam butlę z gazem. Następnie za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono, czy nie ma już nigdzie źródła ognia i przystąpiono do oddymiania budynku. Na zakończenie działań dowódca zadecydował o rozbiórce konstrukcji dachowej i dokładnym przelaniu wodą spalonego budynku.

Na miejsce zdarzenia również zadysponowano pogotowie energetyczne, gdyż płonący budynek znajdował się w bardzo bliskiej odległości od linii wysokiego napięcia. Strażacy udostępnili elektrykom drabinę i asekurowali ich podczas odłączania zasilania z linii.

Działania zakończono o godzinie 20:30 i służby rozjechały się do swoich miejsc stacjonowania.

Siły i środki zadysponowane do zdarzenia: OSP Wola Obszańska, Gaz GLM, OSP Babice, Star GBA, OSP KSRG Obsza, Man GBARt, JRG Biłgoraj, Mercedes GBARt, Man GCBA, Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne.”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.