Paliła się stolarnia w Bidaczowie

Do groźnego pożaru doszło 16 stycznia w Nowym Bidaczowie (gm. Biłgoraj). Strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się stolarni o godz. 17.09. Na miejsce natychmiast zostały wysłane 4 zastępy JRG i 4 jednostki OSP.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali palącą się konstrukcję odciągu wiór z silosu przy stolarni. Palił się także dach budynku. – Akcja gaśnicza była dość trudna ze względu na znaczną wysokość budynku i ujemną temperaturę. Działania strażaków wymagały użycia podnośnika – informuje mł. bryg. Paweł Rawski, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. 

Gaszenie pożaru trwało kilka godzin. Na miejsce przybył także komendant powiatowy KP PSP w Biłgoraju. Niestety, straty, które wyrządził ogień, okazały się spore. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu stolarni na powierzchni 20 metrów kwadratowych, silos na powierzchni 30 metrów, zniszczonych zostało także 120 worków filtracyjnych. Zadymione było też wnętrze silosu na trociny. Zagrożona była suszarnia oraz okoliczne budynki i maszyny znajdujące się w środku pomieszczenia. Straty oszacowano na 50 tys. zł.

 Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe składowanie materiałów palnych w pobliżu pieca. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.