Płonie ognisko, płonie

"Przy trzaskającym płomieniu, liżącym drewniane żagwie, rozpoczyna się snucie historii o bohaterstwie, poświęceniu i uporze przeszłych pokoleń… Ogień Niepodległości jest zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych" – tak o swojej akcji napisali harcerze. 
W całej Polsce wieczorem 10 listopada o godzinie 19.00 zapłonęły ogniska, przy których celebrowano pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości. 
W naszym powiecie ogniska niepodległości rozpalono w kilku miejscowościach. Ognie Niepodległości zapłonęły w Soli (1 Solska Drużyna Harcerzy "Ziemia" im. ppor. phm. Józefa Steglińskiego "Corda"), Tarnogrodzie (13 Próbna Tarnogrodzka Drużyna Wędrowniczek "Phillia"), Obszy i koło Józefowa (ZHR Zamość).
Inicjatorem projektu był Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej na terenie województwa lubelskiego oraz Komenda Okręgu (Hufca) Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Lublinie. Patronat honorowy objął Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, przewodniczący Honorowego Komitetu do spraw obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W roku Wielkiego Jubileuszu, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ogniska zapłoną w każdej gminie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.