- Reklama -

Płoną suche trawy i las

Ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla strażaków. Tylko do pożarów suchych traw i zarośli strażacy w ubiegłym tygodniu wyjeżdżali 16 razy. Płonęły także budynki produkcyjne, gospodarcze i sadze w kominie. Ogółem strażacy z KP PSP w Biłgoraju interweniowali 29 razy.
Oto kronika wydarzeń:
9 kwietnia 
Pożar poszycia leśnego i suchych traw w Osuchach (gm. Łukowa). Spłonęło 0,5 ha lasu i 0,5 ha nieużytków.
10 kwietnia 
Pożar suchych traw we Frampolu. Spaliły się 2 ary. Paliły się także nieużytki w Abramowie (gm. Goraj) na powierzchni 0,5 ha. Strażacy wyjeżdżali też do pożaru suchych traw na ulicy Żurawinowej w Biłgoraju. Spaleniu uległo tu 0,3 ha nieużytków. 
Do pożaru poszycia leśnego doszło także w Osuchach (gm. Łukowa). W tym przypadku spłonęło 0,5 ha. Strażacy interweniowali także przy pożarze nieużytków w Bukowinie (gm. Biszcza). Spaleniu uległo 0,15 ha suchych traw.
11 kwietnia
Paliły się suche trawy w Korytowie Dużym (gm. Biłgoraj). Spłonęło 0,3 ha nieużytków. 
12 kwietnia
Pożar suchych traw w Goraju. Strażacy ugasili ogień, ale spaliła się 0,1 ha. Tego samego dnia strażacy interweniowali w Osuchach (gm. Łukowa). Pożar strawił 0,5 ha suchych traw. Paliły się także trawy w Smoryniu (gm. Frampol). Ogień strawił 2 ha nieużytków. 
13 kwietnia 
Pożar suchych traw w Kozakach (gm. Łukowa). Spaleniu uległo 12 ha. Paliły się także trawy w Goraju. Zniszczeniu uległ 1 ar. 
15 kwietnia
Zapaliły się nieużytki w Gromadzie (gm. Biłgoraj). Pożar zniszczył 2 ary. Kolejny pożar w Osuchach. Tym razem spaliło się 0,7 ha nieużytków. Tego samego dnia doszło do zapalenia suchych traw i zarośli w Tereszpolu-Kukiełkach. W tym przypadku straty oszacowano na 3 ary.
Ponad trzy godziny strażacy walczyli także z ogniem w Szostakach (gm. Łukowa). Palił się las, suche trawy i zarośla. Spaliło się w sumie 9 ha.
W ubiegłym tygodniu doszło także do kilku pożarów budynków gospodarczych i produkcyjnych. 9 kwietnia strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Korczowie (gm. Biłgoraj). Zapaliły się sadze w kominie. 
Do pożaru budynku magazynowo-gospodarczego doszło 12 kwietnia w Kajetanówce (gm. Biłgoraj). W akcji brało udział 6 jednostek straży pożarnej, a z ogniem walczyły 32 osoby. Akcja trwała 12 godzin.
13 kwietnia palił się opuszczony budynek produkcyjny przy ul. Prusa w Biłgoraju. Tego samego dnia płonęła suszarnia drewna w Gromadzie (gm. Biłgoraj) i sadze w budynku mieszkalnym w Tarnogrodzie. Strażacy walczyli także z dużym pożarem w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj). W tym przypadku pożar wybuchł w budynku gospodarczym. Z ogniem walczyło 6 jednostek, w sumie 29 strażaków. Spaleniu uległ dach na tym budynku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.